Tytuł lekarza dentysty uzyskał na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jest autorem publikacji, wykładów, warsztatów krajowych i zagranicznych dotyczących zagadnień stomatologii adhezyjnej oraz nowoczesnych technik pracy materiałami kompozytowymi. Uczestnik wielu międzynarodowych stomatologicznych grup dyskusyjnych i laureat pierwszego międzynarodowego konkursu Styleitaliano w 2013 roku. W ostatnich latach współpracował z firma Heraeus Kulzer w roli wykładowcy i konsultanta medycznego z zakresu stomatologii adhezyjnej.
Kurs hybrydowy
Od wielu lat, we wszystkich ankietach satysfakcji - niezależnie od tematu szkolenia - przebija się jedna uwaga: „jeszcze więcej praktyki”. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i przygotować kurs prowadzony w formie hybrydowej.
Oznacza to, że część wykładu teoretycznego (lub w przypadku niektórych szkoleń nawet całość materiału) będziesz mógł obejrzeć wcześniej on-line poprzez naszą platformę do kursów on-line. Natomiast, gdy spotkamy się “na żywo” na szkoleniu, praktycznie cały czas na kursie poświęcimy na część praktyczną - czyli to co kochasz najbardziej - warsztaty.
Jak taki kurs wygląda w praktyce:
- Wykłady zostały nagrane przez profesjonalnego operatora. Dzięki temu udostępnimy Ci je z idealnym obrazem i dźwiękiem w świetnej jakości.
- Dostęp do materiałów wideo uzyskasz 14 dni przed datą szkolenia. Będziesz miał więc 2 tygodnie na zapoznanie się z ich treścią. Będziesz mógł je obejrzeć dowolną ilość razy, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu (komputerze, telefonie, tablecie czy telewizorze). Będziesz miał do nich dostęp przez 24h / 7 dni w tygodniu.
- Dostęp do materiałów dostaniesz od nas na 180 dni, będziesz mógł więc do nich na spokojnie wrócić jeszcze po szkoleniu.
- Otrzymasz zaproszenie do zamkniętej grupy na Facebooku dla absolwentów, gdzie będziesz mógł zadawać pytania wykładowcy dotyczące materiałów wideo. Jeżeli coś będzie wymagało dodatkowych wyjaśnień, otrzymasz odpowiedź od prowadzącego kurs.
- Dodatkowo w dniu kursu, pierwsze 1-2 godziny, przeznaczamy na sesję pytań i odpowiedzi. To moment kiedy wykładowca odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z filmami, które obejrzałeś w formie on-line.
- Na samym szkoleniu zobaczysz pokaz "na żywo” każdej omawianej procedury.
Wykłady z częścią teoretyczną będą obejmowały dokładnie te same zagadnienia, które do tej pory były omawiane na sali wykładowej, podczas poprzednich edycji szkolenia. Co więcej - dzięki przeniesieniu wszystkiego do internetu - materiał jest bardziej rozbudowany, gdyż czas nas nie ogranicza i możemy jeszcze dokładniej omówić wszystkie zagadnienia.
„Funkcja i estetyka” to warsztaty z bezpośredniej pracy kompozytem w odcinku bocznym. W czasie spotkania przeprowadzę Cię przez swój unikatowy workflow. Zaczniemy od prostej analizy biomechanicznej, bo zrozumienie tej kwestii jest niezbędne do podejmowania sensownych decyzji w czasie leczenia. Następnie opowiem o tym, czym się kieruję wybierając dla siebie materiały i instrumentarium. Nie będziemy przesadnie kombinować; moja filozofia pracy polega na upraszczaniu wszystkiego tego, co uprościć można. Pokażę Ci na przykład, w jaki sposób przerabiam naprawdę niedrogie narzędzia na instrumenty, które są wygodniejsze i dają więcej możliwości, niż najpopularniejsze obecnie narzędzia na rynku. Podyskutujemy także o tym, w których miejscach można sobie uprościć pracę, a które z kroków należy wykonywać z dbałością o detale. Kiedy już wszystko będzie jasne, przejdziemy do wspólnego treningu. Nauczę Cię lepiej rozumieć pracę kompozytem.
- biomechanika
- odbudowa zrębu
- morfologia powierzchni okluzyjnych zębów bocznych szczęki i żuchwy
- trzy techniki modelowania
- adhezja
- logika rekonstrukcji ściany proksymalnej
- wykończenie, dostosowanie w okluzji i polerowanie
- modelowanie morfologii powierzchni okluzyjnych zębów w odcinku bocznym - koncentrujemy się na odbudowie ubytków I kl. w zębach 4-7 w szczęce i żuchwie