Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od początku swojej kariery skupia się na wysokiej estetyce i wytrzymałości prac kompozytowych. Pracuje i rozwija autorską metodę wiernego odwzorowania anatomii i kształtu zębów. Jest autorem i współautorem licznych artykułów z zakresu implantologii, protetyki i chirurgii stomatologicznej oraz członkiem międzynarodowej grupy dyskusyjnej Biomimetic Study Club. Prowadzi szkolenia z zakresu estetycznej stomatologii odtwórczej oraz wykłady z zakresu stomatologii biomimetycznej/adhezyjnej. Swoją codzienną pracę publikuję na forach i grupach zawodowych.
Kurs hybrydowy
Od wielu lat, we wszystkich ankietach satysfakcji - niezależnie od tematu szkolenia - przebija się jedna uwaga: „jeszcze więcej praktyki”. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i przygotować kurs prowadzony w formie hybrydowej.
Oznacza to, że część wykładu teoretycznego (lub w przypadku niektórych szkoleń nawet całość materiału) będziesz mógł obejrzeć wcześniej on-line poprzez naszą platformę do kursów on-line. Natomiast, gdy spotkamy się “na żywo” na szkoleniu, praktycznie cały czas na kursie poświęcimy na część praktyczną - czyli to co kochasz najbardziej - warsztaty.
Jak taki kurs wygląda w praktyce:
- Wykłady zostały nagrane przez profesjonalnego operatora. Dzięki temu udostępnimy Ci je z idealnym obrazem i dźwiękiem w świetnej jakości.
- Dostęp do materiałów wideo uzyskasz 14 dni przed datą szkolenia. Będziesz miał więc 2 tygodnie na zapoznanie się z ich treścią. Będziesz mógł je obejrzeć dowolną ilość razy, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu (komputerze, telefonie, tablecie czy telewizorze). Będziesz miał do nich dostęp przez 24h / 7 dni w tygodniu.
- Dostęp do materiałów dostaniesz od nas na 180 dni, będziesz mógł więc do nich na spokojnie wrócić jeszcze po szkoleniu.
- Otrzymasz zaproszenie do zamkniętej grupy na Facebooku dla absolwentów, gdzie będziesz mógł zadawać pytania wykładowcy dotyczące materiałów wideo. Jeżeli coś będzie wymagało dodatkowych wyjaśnień, otrzymasz odpowiedź od prowadzącego kurs.
- Dodatkowo w dniu kursu, pierwsze 1-2 godziny, przeznaczamy na sesję pytań i odpowiedzi. To moment kiedy wykładowca odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z filmami, które obejrzałeś w formie on-line.
- Na samym szkoleniu zobaczysz pokaz "na żywo” każdej omawianej procedury.
Wykłady z częścią teoretyczną będą obejmowały dokładnie te same zagadnienia, które do tej pory były omawiane na sali wykładowej, podczas poprzednich edycji szkolenia. Co więcej - dzięki przeniesieniu wszystkiego do internetu - materiał jest bardziej rozbudowany, gdyż czas nas nie ogranicza i możemy jeszcze dokładniej omówić wszystkie zagadnienia.
Czy II klasa musi być trudna? Warsztat skupia się na wyjaśnieniu w jaki sposób diagnozować, preparować, odtwarzać i modelować w prosty i przewidywalny sposób wypełnienia tej klasy.
Warsztat II klasa według Blacka - Just do it, skoncentrowany jest na perfekcyjnej odbudowie zachowawczej II klasy wg Blacka. Podczas warsztatów nauczysz się jak w prosty i powtarzalny sposób wykonać prawidłową odbudowę w II klasie. Następnie sam wykonasz konstrukcję i odbudowę kompozytową z uwzględnieniem najważniejszych kryteriów technicznych i anatomicznych (szczelność dodziąsłowa, prawidłowa płaszczyzna kontaktu - punkt styczny). W trakcie możesz liczyć na pełne wsparcie prowadzącego, dostaniesz wskazówki i wszystkie odpowiedzi na nurtujące pytania. Warsztaty będą podzielone na część teoretyczną i praktyczną, która zostanie poprzedzona pokazem.
- diagnostyka próchnicy w II klasie - ocena możliwości leczenia bezpośredniego lub pośredniego, zachowawczego lub chirurgiczno-protetycznego
- planowanie leczenia zachowawczego bezpośredniego i pośredniego z elementami biomechaniki
- aktualne protokoły adhezyjne
- wybór pomiędzy gingiwektomią a wydłużeniem korony - czy dodatkowe procedury umożliwią prawidłową odbudowę zęba mocno zniszczonego poddziąsłowo
- Deep Margin Elevation - wyniesienie brzegu preparacji nad dziąsło - technika w leczeniu bezpośrednim stosowana jako alternatywa wydłużenia korony (nauka posługiwania się matrycami oraz materiałami w celu zapewnienia głebokiej, szczelnej konstrukcji i odbudowy)
- wybór odpowiednich narzędzi do pracy - przegląd dostępnych na rynku matryc, klinów i pierścieni z podziałem na zastosowanie, uniwersalność i specyficzne przypadki - czy najdroższe rozwiązania są zawsze najlepsze - jeżeli tak/nie to dlaczego? w co warto zainwestować w swojej codziennej pracy?
- metody odbudowy ściany w II klasie z uwzględnieniem anatomii i wytrzymałości mechanicznej - injection moulding, snowplow technique, odbudowa 2 do 1
- protokół finishingu i polerowania
- anatomia listwy bocznej każdego trzonowca i przedtrzonowca
- analiza ryzyka zaburzeń szerokości biologicznej - czego się wystrzegać aby osiągnąć długoletni sukces
- przygotowanie klina indywidualnego oraz klina teflonowego:
- technika doboru i/lub preparacji klina w celu uzyskania odpowiedniego uszczelnienia w różnych sytuacjach
- dobór matryc i pierścienie dopasowanej do konkretnego przypadku
- przygotowanie powierzchni ubytku:
- zasady opracowania brzegu szkliwnego i otwarcia pudełka proksymalnego
- protokoły adhezyjne
- odbudowa ściany w II klasie:
- uszczelnienie matrycy - kiedy, jak i czym
- dobór odpowiednich narzędzi do profilowania odpowiedniego kształtu ściany
- różne metody odbudowy II klasy w zależności od sytuacji i głębokości ubytku oraz nadawanie odpowiedniego kształtu listwy brzeżnej
- odbudowa pozostałej części zęba:
- ochrona warstwy adhezyjnej
- metoda warstwowa
- modelowanie guzków i bruzd w obrębie 2 klasy
- wykończenie odbudowy:
- finishing i preparacja ostateczna
- ocena odbudowy i ewentualne korekty (nawisy, nadmiary i niedomiary)
- polerowanie wstępne i ostateczne
- korekta wysokości ściany