Data szkolenia
28.10.2024 r. 20:30-22:30
2024-10-28T00:00:00+01:00Miejsce szkolenia
Online
Ilość wolnych miejsc
173
Ilosć godzin szkolenia
2h
Dostęp do materiałów
180 dni
Ilość punktów edukacyjnych
2 pkt
Badania krwi w chirurgii stomatologicznej
/szkolenia/badania-krwi-w-chirurgii-stomatologicznej/
LimitedAvailability
2024-10-28T20:30:00+01:00
350 PLN
Dla kogo jest to szkolenie?
Każdy stomatolog, planujący wykonanie zabiegu chirurgicznego powinien w swoim postępowaniu uwzględnić również ogólny stan zdrowia pacjenta. Niezależnie czy w swojej pracy zajmujesz się prostymi ekstrakcjami czy wykonujesz zaawansowane zabiegi implantologiczne musisz wiedzieć jakie badania krwii trzeba wykonać przed ich rozpoczęciem.
Właśnie tego dowiesz się na webinarze dr n. med. Lidii Jamróz-Wilkońskiej, która pokaże Ci co musisz zbadać, na które wskaźniki i parametry zwrócić szczególną uwagę oraz w jaki sposób otrzymane wyniki powinny wpłynąć na Twoje postępowanie.
Dowiesz się też jak nie przegapić ważnych chorób i znaczących odchyleń od normy, które mogą mieć ogromny wpływ na sukces całego procesu leczenia. Wszystko, jak zawsze u dr n. med. Lidii Jamróz-Wilkońskiej, oparte o najbardziej aktualne wytyczne i EBD.
Czego nauczę się na szkoleniu?
jak analizować parametry morfologii krwi w celu wykrycia istotnych dla procedur stomatologicznych odchyleń (również u pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego)
jak analizować stan układu białokrwinkowego w celu wyłapania poważnych schorzeń (np. choroby hematologiczne)
na co zwracać uwagę w zakresie charakterystyki układu krzepnięcia w aspekcie zabiegów chirurgicznych
jakie badania wykonać u pacjenta z cukrzycą
jak analizować wskaźniki stanu zapalnego i ich znaczenie dla diagnostyki stomatologicznej
aspektów prawnych dotyczących konieczności badania krwi przed zabiegami chirurgicznymi
Program szkolenia
Wykład
2 h- aspekty prawne związane z koniecznością badania krwi przed zabiegami chirurgicznymi w jamie ustnej - różne rodzaje zabiegów i różny zakres
- szczegółowa analiza parametrów morfologii krwi jako niezbędny element „wyłapywania” istotnych dla procedur stomatologicznych odchyleń
- wnikliwa analiza układu białokrwinkowego w celu wykrycia poważnych schorzeń (np. choroby hematologiczne)
- omówienie ważnych odchyleń od normy w morfologii u pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego, które mają znaczenie dla gojenia ran w jamie ustnej
- układ krzepnięcia - to co ważne w trakcie i po zabiegu chirurgicznym
- wpływ leczenia biologicznego w aspekcie krzepnięcia
- nowoczesne antykoagulanty i rola kreatyniny
- cukrzyca - które parametry przy niej są szczególnie ważne i jakie badania wykonać?
- wskaźniki stanu zapalnego i ich realne znaczenie dla diagnostyki stomatologicznej
Nagranie webinaru
2 h- w ciągu 48 godzin od zakończenia każdego webinaru udostępnimy Ci jego nagranie na naszej platformie e-learningowej, otrzymasz je na 180 dni
- jeśli po webinarze pojawią Ci się dodatkowe pytania, możesz zadać je korzystając z naszej platformy e-learningowej
O wykładowcach
dr n. med.
Lidia Jamróz-Wilkońska
Absolwentka Oddziału Stomatologicznego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2005). Od 2006 roku prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną w Wadowicach. W 2009 roku, na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy badawczej z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją. Jest specjalistą periodontologiem (Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna w Krakowie (2011-2015). Studia podyplomowe w zakresie Prawa Medycznego i Bioetyki (2021 r.) - Wydział Prawa i Administracji UJ Kraków. Autorka i współautorka ponad 70 publikacji z zakresu stomatologii zachowawczej, periodontologii oraz nanotechnologii. Jest również współautorem trzech rozdziałów książki „Stomatologia” Medical Tribune 2013. Laureatka konkursów: Global University Case Contest (2005), Espertise Talent Award (2011), Soczewka Focusa (2013) za plaster dla pacjentów po chemioterapii przy zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej w kategorii otwartej. W latach 2012-2013 pełniła funkcję Opinion Leader w firmie 3M Poland. Od 2009 r. jest aktywnym członkiem The Japanese Society for Dental Materials and Devices (JSDMD), International Association for Dental Research (IADR) oraz European Federation of Periodontology (EFP). W 2014 ukończyła pełen cykl szkolenia podyplomowego Curriculum in Periodontology organizowane we współpracy z Uniwersytetem w Bern (Szwajcaria). Należy do rady naukowej czasopism: „Asystentka i higienistka stomatologiczna”, „Art of dentistry”, „Sztuka implantologii”.
Dlaczego my?
Więcej praktyki, mniej teorii
Na naszych szkoleniach otrzymasz tylko praktyczne informacje, które pozwolą Ci przejść najkrótszą drogą z punktu, w którym jesteś do punktu, w którym chcesz być.
Doświadczenie
Na swoim koncie mamy: ponad 883 zrealizowanych szkoleń, ponad 11 180 przeszkolonych osób i te liczby wciąż rosną.
Platforma e-learningowa
Nasza znajomość nie kończy się na szkoleniu. Dzięki naszej platformie e-learningowej możesz wrócić do materiałów online, ugruntować swoją wiedzę i zadać dodatkowe pytania wykładowcy.
Zero sprzedaży
Nie prowadzimy sprzedaży sprzętu czy materiałów - wiedza, którą dostaniesz, jest w 100% obiektywna i uniwersalna.
Skontaktuj się z nami
Specjalista ds. szkoleń
Aneta Stachowicz
Specjalista ds. szkoleń