Tytuł lekarza dentysty uzyskał na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jest autorem publikacji, wykładów, warsztatów krajowych i zagranicznych dotyczących zagadnień stomatologii adhezyjnej oraz nowoczesnych technik pracy materiałami kompozytowymi. Uczestnik wielu międzynarodowych stomatologicznych grup dyskusyjnych i laureat pierwszego międzynarodowego konkursu Styleitaliano w 2013 roku. W ostatnich latach współpracował z firma Heraeus Kulzer w roli wykładowcy i konsultanta medycznego z zakresu stomatologii adhezyjnej.
Dla kogo jest to szkolenie?
Dla osób, które z jednej strony czują, że stomatologia „jednego zęba” to już dla nich za mało, a z drugiej strony nie chcą od razu wchodzić w poważne terapie złożonych problemów okluzyjnych. Jest to kurs na którym nauczysz się jednej, ale za to bardzo ważnej, umiejętności. Jak wybrać pacjenta, którego na obecnym etapie swoich umiejętności możesz bezpiecznie leczyć. Całe 2 dni poświęcimy na naukę protokołu diagnostycznego, który pozwoli Ci przypisać pacjenta do jednej z trzech grup - zielonej (możesz leczyć bezpiecznie), żółtej (do dalszej diagnostyki) i czerwonej (wymaga przygotowania specjalistycznego).
Tylko tyle i … aż tyle!
Jesteś po szkoleniach z preparacji pod koronę, licówkę i nakład, ale nadal odczuwasz niedosyt? Chcesz robić coś więcej, niż tylko pojedyncze punkty. Masz ochotę zacząć przygodę z bardziej kompleksowym planowaniem i leczeniem, ale przez Twoją głowę przewijają się następujące wątpliwości, które powstrzymują Cię od działania:
- tak naprawdę to… nie wiesz od czego zacząć…
- boisz się, że nie wykryjesz problemów okluzyjnych z którymi możesz sobie nie poradzić na późniejszym etapie
- czujesz, że niewłaściwie zdecydujesz kogo jesteś w stanie bezpiecznie leczyć, a kogo na razie powinieneś „odesłać” do bardziej doświadczonych lekarzy
- nie wiesz jaki będzie finalny efekt estetyczny i co najważniejsze, czy będzie zadowalający dla pacjenta
- obawiasz się o problemy komunikacyjne z laboratorium technicznym
- wydaje Ci się, że to wszystko po prostu Cię przerasta…
Brzmi znajomo? Jeśli tak, to przygotowaliśmy kurs, który rozwieje wiele z Twoich obaw i będzie doskonałym początkiem, dzięki któremu odważnie i co najważniejsze świadomie rozpoczniesz przygodę z kompleksowym leczeniem protetycznym.
Przez dwa dni będziemy omawiać wszystkie najważniejsze kroki tej transformacji - identyfikować podstawowe problemy, a ich rozwiązania układać w logiczny proces planowania leczenia. Dostaniesz bardzo konkretną wiedzę i narzędzia, które zmniejszą Twoje obawy i pozwolą bezpiecznie ruszyć z prawdziwymi, kompleksowymi transformacjami uśmiechów Twoich pacjentów.
Czego Cię nauczę?
Przede wszystkim określania, który pacjent jest “Twoim” pacjentem. Którego, na obecnym etapie swojego rozwoju zawodowego, jesteś w stanie leczyć skutecznie i bezpiecznie.
O czym nie będziemy rozmawiać:
- nie wchodzimy w żadną konkretną szkołę okluzyjną
- nie wchodzimy w terapię TMD (leczenie chorób mięśni i SSŻ)
- nie wchodzimy w artykulatory i łuki twarzowe
- nie wchodzimy w złożone planowanie (DSD)
Każde z tych zagadnień, z uwagi na rozległość, wymaga osobnego szkolenia. Wiedza i zrozumienie tych obszarów przyjdzie wraz z nabywanym doświadczeniem. Ale żeby zacząć je zbierać musisz zacząć… działać. To dokładnie jest celem tego kursu.
Jakie zagadnienia będą ćwiczone podczas szkolenia?
- systematyzacji w planowaniu swoich działań
- zbierania celowanego wywiadu
- badania mięśni, stawów i funkcji (ćwiczenia w parach)
- przypisania pacjenta do jednej z kategorii klinicznych - łatwy, średni, trudny
- deprogramacji z użyciem Leaf Gauge i Lucia Jig (ćwiczenia w parach)
- rejestracji zwarcia obecnego, rejestracji CR i rejestracji zwarcia docelowego
- podstawowej dokumentacji foto (ćwiczenia w grupach)
- analizy danych diagnostycznych, planowania zakresu i ustalania kolejności działań (ćwiczenia w grupie)