Absolwentka Oddziału Stomatologicznego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2005). Od 2006 roku prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną w Wadowicach. W 2009 roku, na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy badawczej z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją. Jest specjalistą periodontologiem (Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna w Krakowie (2011-2015). Studia podyplomowe w zakresie Prawa Medycznego i Bioetyki (2021 r.) - Wydział Prawa i Administracji UJ Kraków. Autorka i współautorka ponad 70 publikacji z zakresu stomatologii zachowawczej, periodontologii oraz nanotechnologii. Jest również współautorem trzech rozdziałów książki „Stomatologia” Medical Tribune 2013. Laureatka konkursów: Global University Case Contest (2005), Espertise Talent Award (2011), Soczewka Focusa (2013) za plaster dla pacjentów po chemioterapii przy zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej w kategorii otwartej. W latach 2012-2013 pełniła funkcję Opinion Leader w firmie 3M Poland. Od 2009 r. jest aktywnym członkiem The Japanese Society for Dental Materials and Devices (JSDMD), International Association for Dental Research (IADR) oraz European Federation of Periodontology (EFP). W 2014 ukończyła pełen cykl szkolenia podyplomowego Curriculum in Periodontology organizowane we współpracy z Uniwersytetem w Bern (Szwajcaria). Należy do rady naukowej czasopism: „Asystentka i higienistka stomatologiczna”, „Art of dentistry”, „Sztuka implantologii”.
Dla kogo jest nasz cykl szkoleń z periodontologii?
- dla lekarzy ogólnie praktykujących oraz specjalistów innych dziedzin niż periodontologia
- dla osób, które chciałyby poszerzyć zakres wykonywanych przez siebie zabiegów o leczenie periodontologiczne
- dla wszystkich tych, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu periodontologii niezbędną im w obszarze, którym na co dzień się specjalizują (np. endodoncja, ortodoncja czy protetyka)
- dla osób, które chcą uporządkować swoją dotychczasową wiedzę
Nasz cykl kursów z periodontologii, tak jak wszystkie nasze warsztaty, nastawiony jest przede wszystkim na pracę praktykę. Jednak w przypadku periodontologii równie ważne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy teoretycznej, dzięki której nie tylko będziemy wiedzieli “jak coś zrobić”, ale również dlaczego powinniśmy zaproponować mu takie a nie inne leczenie. Dlatego na tych szkoleniach trochę więcej czasu niż zazwyczaj przeznaczamy na dogłębne zrozumienie schematów postępowania w przypadku różnych grupa pacjentów. Wiedza, którą przekazujemy oparta jest wyłącznie na Evidence Based Medicine (EBD) oraz najnowszych wytycznych polskich i międzynarodowych towarzystw periodontologicznych. Celem naszych szkoleń jest wprowadzenie Cię w świat nowoczesnej periodontologii - zaczynając od absolutnych podstaw (które każdy lekarz powinien znać) przechodząc systematycznie do bardziej zaawansowanych procedur. Nasze szkolenia z periodontologii podzielone są na trzy moduły:
Periodontologia - moduł I (2 dni)
Nauczysz się na nim wszystkich, najważniejszych podstaw periodontologii, które każdy lekarz powinien znać. Zdobędziesz solidne fundamenty z obszaru pracy z pacjentem perio, dzięki którym będziesz mógł przejść płynnie do zgłębiania bardziej zaawansowanych zagadnień. Moduł ten poświęcony jest dogłębnej diagnostyce, opanowaniu leczenia niechirurgicznego oraz leczenia chirurgicznego pacjentów z chorobami przyzębia. Omówimy również tematy zmian typu endo-perio, ekstrakcji minimalnie inwazyjnych oraz szynowania zębów w periodontologii.
Periodontologia - moduł II (2 dni) (aby wziąć w nim udział konieczne jest ukończenie modułu I)
Moduł II jest typowo zabiegowy. To wprowadzenie do zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i resekcyjnej przyzębia - gingiwektomii, wydłużania koron klinicznych oraz leczenie gummy smile. Na kursie nauczysz się wykonywania tych procedur za pomocą różnych technik - z użyciem narzędzi ręcznych, lasera oraz urządzeń piezoelektrycznych. Omówimy również obszernie temat leczenia protetycznego pacjentów periodontologicznych (od koron po projekt prac złożonych), szlifowanie korekcyjne oraz problem implantów i oczywiście … leczenia perimplantitis.
Periodontologia - moduł III (2 dni) (aby wziąć w nim udział nie trzeba ukończyć modułu I i modułu II)
Moduł III to kompleksowe wprowadzenie do zaawansowanej chirurgii periodontologicznej, implantologicznej oraz plastycznej. Ten kurs to intensywne szkolenie z wszystkich cięć błony śluzowej (ruchomej i nieruchomej), pobierania CTG oraz FGG, pracy technikami tunelowymi oraz szycia na różne możliwe sposoby. Szkolenie jest idealnym wprowadzeniem do szkoleń zaawansowanych z zakresu implantologii, przykrywania recesji czy regeneracji kości wyrostka zębodołowego. Po jego ukończeniu będziesz miał bardzo solidne podstawy, które dadzą Ci dużą swobodę w wykonywaniu tego typu zabiegów oraz otworzą drogę przed poznaniem jeszcze bardziej zaawansowanych technik i procedur.
Periodontologia - moduł I (diagnostyka, planowanie, leczenie chirurgiczne i niechirurgiczne)
Część teoretyczna:
Część 1: Diagnostyka periodontologiczna i planowanie leczenia
W tej części poznasz algorytm postępowania za pomocą którego szybko określisz na jakie schorzenie cierpi pacjent, w jakim zakresie jesteś w stanie samodzielnie mu pomóc oraz kiedy powinieneś odstąpić od leczenia i odesłać go do specjalisty.
- szybka diagnostyka i kwalifikacja pacjentów do leczenia
- rola wskaźników periodontologicznych - co naprawdę warto badać?
- obrazowanie radiologiczne niezbędne w periodontologii
- algorytm kategoryzacji pacjentów - kogo i w jakim zakresie mogę leczyć samodzielnie? jakie zabiegi mogę u niego wykonać? kogo i kiedy powinienem odesłać do specjalisty?
- rola higienistki stomatologicznej oraz zasady współpracy z higienistką i periodontologiem
- planowanie leczenia periodontologicznego - jakiego rodzaju terapii potrzebuje nasz pacjent? Leczenie niechirurgiczne czy zabieg periochirurgiczny?
- metody klasyczne i nowoczesne (protokół FMD)
- instrumentacja ręczna czy maszynowa?
- nowe metody leczenia zapaleń przyzębia (terapia fotodynamiczna) oraz nowe leki wspomagające leczenie (LDD)
- case study - analiza leczenia różnych przypadków klinicznych
Część 2: Problemy periodontologiczne a leczenie w innych obszarach
W tej części dowiesz się na co w obszarze perio powinieneś zwrócić uwagę przy wykonywaniu zabiegów z innych dziedzin stomatologii - endodoncji i chirurgii stomatologicznej. Poznasz możliwości leczenia chirurgicznego chorób przyzębia oraz dowiesz się jak i kiedy szynować zęby.
- postępowanie w przypadku zmian endo-perio
- wskazania periodontologiczne do ekstrakcji zęba
- ekstrakcje minimalnie inwazyjne
- szynowanie zębów - kiedy i dlaczego tak/nie
- warunki niezbędne do wykonywania zabiegów chirurgii periodontologicznej (ze strony lekarza, pacjenta i gabinetu)
- chirurgiczne leczenie chorób przyzębia - cięcie, szycie i opieka okołozabiegowa
- wprowadzenie do mikrochirurgii - podstawy pracy z narzędziami mikrochirurgicznymi
Jakie zagadnienia będą ćwiczone podczas szkolenia?
Ten kurs posiada rozbudowaną część praktyczną. Każdy z etapów warsztatowych zobaczysz najpierw podczas pokazu wykładowcy “na żywo” a następnie będziesz miał okazję samodzielnie ćwiczyć:
- szybką diagnostykę pacjentów
- leczenie niechirurgiczne - nauka pracy instrumentami ręcznymi oraz skalerem perio (ćwiczenia na specjalnych fantomach periodontologicznych)
- nauka pracy narzędziami mikrochirurgicznym - praca w powiększeniu, nauka prawidłowego trzymania narzędzi mikro, nauka poprawnej pracy narzędziami mikro (ćwiczenia na modelach zwierzęcych)
- chirurgiczne metody leczenia chorób przyzębia - higienizacja poddziąsłowa (ćwiczenia na modelach zwierzęcych)