Omdlenia pacjentów, anafilaksje, napady drgawek, hipoglikemia, nagłe zatrzymanie krążenia – to tylko niektóre sytuacje, jakie mogą mieć miejsce w gabinecie. O tym jak rozpoznawać stany nagłe zagrożenia zdrowia lub życia u pacjentów i jak skutecznie reagować, porozmawiam z dr n. med. i n. o zdrowiu Andrzejem Koptą. Andrzej jest przede wszystkim praktykiem, bo od ponad 15 lat pracuje jako ratownik medyczny. Z tego powodu będzie bardzo praktycznie.
Wykładowca Zakładu Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Autor książki Wydawnictwa Lekarskiego PZWL „Stany nagłego zagrożenia zdrowotnego w gabinecie stomatologicznym”. Instruktor International Trauma Life Suport oraz jeden z założycieli European Prehospital Research Network.
Na szkoleniu nauczysz się minimalnie inwazyjnych ekstrakcji zębów zatrzymanych w różnych sytuacjach klinicznych. Dowiesz się również jak zamknąć połączenie ustno-zatokowe i zaopatrzyć pole zabiegowe. Poznasz także proste techniki cięcia i szycia tkanek miękkich.
To kurs od zera. Idealny, jeżeli nigdy do tej pory nie miałeś styczności z pracami pośrednimi i chcesz odejść już od wykonywania wyłącznie uzupełnień bezpośrednich. Szkolenie dla osób, które w przyszłości planują wejście w świat protetyki. Praca z onlayami jest pierwszym krokiem w tym kierunku.
Dzięki niemu nie ominiesz żadnego odcinka podcastu, webinaru ani innego wydarzenia, które organizujemy w Dental Day. Nasze e-maile otrzymuje już ponad 11 000 dentystów. Dołączysz?