Dofinansowania na nasze szkolenia

Czy wiesz, że na wszystkie nasze kursy możesz uzyskać dofinansowanie nawet do 80% ich wartości? Przygotowaliśmy krótki przewodnik, by pokazać Ci jak wygląda proces ubiegania się o refundację.

Skąd możesz uzyskać dofinansowanie?

Europejski Fundusz Szkoleniowy

EFS to środki unijne. Ich dystrybucją w Polsce zajmuje się Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Robi to za pomocą wyspecjalizowanych podmiotów (zwanych Operatorami), które przyznają i kontrolują wydawanie środków na terenie poszczególnych województw.

Ze środków EFS mogą skorzystać mikro, małe i średnie firmy. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 80%. Wysokość dotacji wynosi od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jej wielkość zależy od wielu kryteriów i czynników.

O tym czy na dane szkolenie można uzyskać dofinansowanie ze środków EFS decyduje wpisanie go do Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Jest to rejestr kursów i szkoleń, które posiadają “akredytację” PARP.

Kto może uzyskać dofinansowanie z EFS?

Mikro, małe i średnie firmy, które posiadają zarejestrowaną działalność na terenie wszystkich województw oprócz mazowieckiego i pomorskiego.

Dokładne zasady i wskazówki znajdziesz na stronie PARP.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy

KFS stanowi wydzieloną cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy. Środki KFS wydatkowane są zgodnie z priorytetami ustalonymi na dany rok. Wysokość dofinansowania wynosi 100% dla mikroprzedsiębiorstwa oraz 80% dla pozostałych firm.

Kto może uzyskać dofinansowanie z KFS?

Firmy, które zatrudniają na umowę o pracę co najmniej jedną osobę.

Posłuchaj naszego podcastu, by dowiedzieć się więcej!

Odcinek "Dorota Jaworska o tym, jak wziąć udział w szkoleniu płacąc 20% ceny" - kliknij TUTAJ
Odcinek "Dofinansowania - co zrobić, by na pewno je otrzymać", czyli co nowego w 2024 roku - kliknij TUTAJ

Ważne informacje

Kto przyznaje dofinansowania?

Dofinansowania przyznaje EFS lub KFS, więc wszystkie formalności musisz załatwić osobiście z instytucją przyznającą środki. My jesteśmy jedynie dostawcą usługi, na którą uzyskujesz dofinansowanie i nie mamy wpływu na cały proces oraz jego wyniki. Ewentualną dotację uzyskujesz dla siebie i możesz wykorzystać ją na szkolenie u nas.

Od czego zacząć?

Zanim zaczniesz starać się o dofinansowanie na swoje wymarzone szkolenie musisz mieć pewność, że możesz w nim uczestniczyć. Dlatego w pierwszej kolejności znajdź interesujące Cię szkolenie i zarezerwuj miejsce.

Jeśli na stronie szkolenia pozostało tylko zapisanie się na listę rezerwową, oznacza to, że na dane szkolenie nie ma już wolnych miejsc. W takiej sytuacji zachęcamy do dokonania zapisu na listę rezerwową i kontaktu z nami. Pomożemy ocenić czy realnym jest przejście z listy rezerwowej na listę uczestników.

Krok po kroku

Krok 1:
Zarezerwuj miejsce na szkolenie i poinformuj nas mailowo o zamiarze skorzystania z dofinansowania

To pierwszy, ale absolutnie kluczowy krok. Jeżeli nie zarezerwujesz miejsca na wybrane szkolenie, to nie będziesz mógł/a wziąć w nim udziału, nawet jeżeli  uda Ci się uzyskać dofinansowanie.

Krok 2:
Skontaktuj się z Operatorem ze swojego województwa

W zależności od miejsca prowadzenia działalności lub zatrudnienia należy znaleźć przypisany do danego regionu podmiot odpowiedzialny za przyznawanie dofinansowań. By znaleźć Operatora, wybierz odpowiednie województwo: zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie, łódzkie, lubelskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętkorzyskie, mazowieckie, pomorskie.

Wypełnij wniosek otrzymany od Operatora i podpisz umowę o dofinansowanie wybranego szkolenia. Od tego momentu wszystko zależy już od Operatora. Każdy posiada własny regulamin dotyczący prowadzenia naboru, formalności i rozliczania dofinansowań. Nie ma więc jednego uniwersalnego schematu, który będzie jednakowy dla wszystkich.

Krok 3:
Zarejestruj się w Bazie Usług Rozwojowych

Załóż konto w Bazie Usług Rozwojowych i zapisz się na interesujące Cię szkolenie, odszukując je na naszym koncie. Pamiętaj że, zapisując się na szkolenie musisz posiadać nadany przez Operatora numer ID wsparcia. Sprawdzisz to w podglądzie swojego konta.

Krok 4:
Opłać kurs i weź w nim udział

Za szkolenie możesz zapłacić dopiero po podpisaniu umowy z Operatorem. Dane do przelewu dostaniesz w mailu potwierdzającym Twoją rezerwację miejsca na szkoleniu. Wyjątkiem są Operatorzy, którzy rozliczają się za pomocą bonów. W takiej sytuacji numery bonów, za pomocą których finansujesz część kosztów, przesyłasz do nas przed szkoleniem, po otrzymaniu ich od Operatora, a różnicę (koszt szkolenia minus wartość przyznanych bonów) przelewasz po zakończeniu szkolenia.

Krok 5:
Przekaż dokumenty rozliczeniowe do Operatora i otrzymaj zwrot kosztów

Na szkoleniu otrzymasz od nas pakiet dokumentów - fakturę, certyfikat oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Dodatkowo, udostępnimy Ci w internetowym systemie BUR ankietę, której wypełnienie jest niezbędne do rozliczenia szkolenia. Komplet dokumentów złóż niezwłocznie po szkoleniu. Operator na rozliczenie poprawnie złożonych dokumentów ma maksymalnie 21 dni.

Krok po kroku

Krok 1:
Zarezerwuj miejsce na szkolenie i poinformuj nas mailowo o zamiarze skorzystania z dofinansowania

To pierwszy, ale absolutnie kluczowy krok. Jeżeli nie zarezerwujesz miejsca na wybrane szkolenie, to nie będziesz mógł/a wziąć w nim udziału, nawet jeżeli później uda Ci się uzyskać na nie dofinansowanie.

Krok 2:
Zgłoś się do Powiatowego Urzędu Pracy (PUP)

Zapytaj o odpowiednie wnioski, terminy ich składania oraz warunki przyznawania dofinansowań. Pamiętaj, by zgłosić do PUP właściwego dla miejsca rejestracji działalności gospodarczej. 

Krok 3:
Wypełnij dokumenty i złóż je w PUP

Wniosek można złożyć w wersji papierowej lub elektronicznej. Formularze wniosku powinny być dostępne na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy. W razie pytań skonsultuj się z Doradcą Klienta w PUP, który udzieli wyjaśnień lub szerszych konsultacji w sprawie dofinansowania. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku podpisz stosowną umowę z PUP.

Krok 4:
Opłać kurs i weź w nim udział

W ramach umowy podpisanej z KFS zostaje ustalona data przelewu zasilającego Twoje konto. Najczęściej jest to tydzień przed szkoleniem. Zatem opłata za szkolenie pochodzi bezpośrednio od Ciebie i powinna być zrealizowana przed datą szkolenia.

Krok 5:
Przekaż dokumenty rozliczeniowe do PUP

Na każdym szkoleniu otrzymujesz od nas pakiet dokumentów: fakturę, certyfikat oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Jeśli Twój PUP wymaga dodatkowych dokumentów do rozliczenia, poinformuj nas o tym przed szkoleniem.

Masz pytania?

Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące pozyskiwania dofinansowania, skontaktuj się z nami.

Dofinansowania

Tomasz Bręczewski

Dostosowujemy się do Ciebie

Używamy plików cookies, dzięki którym nasza strona jest dla Ciebie bardziej przyjazna i działa niezawodnie. Pozwalają one również dopasować treści i reklamy do Twoich zainteresowań. Jeśli się nie zgodzisz, reklamy nadal będą się wyświetlać, ale nie będą dopasowane do Ciebie.

Zostałeś zapisany do newslettera. Dziękujemy!
Wiadomość została wysłana! Dziękujemy!
Ups, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.
Dane adresowe są niekompletne. Uzupełnij dane żeby przejść dalej.