nowość szkolenie stacjonarne

Bonding 2.0 | 3. edycja

lek. dent.

Marcin Krupiński
OfflineEventAttendanceMode EventScheduled

Data szkolenia

30.11.2024 r. 10:00-19:00
2024-11-30T00:00:00+01:00

Miejsce szkolenia

Mercure Stare Miasto
ul. Pawia 18/B
31-154 Kraków

Ilość wolnych miejsc

11

Ilosć godzin szkolenia

8h

Materiały video

1,5h

Ilość punktów edukacyjnych

8 pkt
Bonding 2.0 | 3. edycja
4950 PLN

Dla kogo jest to szkolenie?

Kurs skierowany jest do osób, które były na pierwszej części tego szkolenia. Będziemy to weryfikować, więc jeśli nie byłeś na kursie “Bonding”, zacznij od niego. A jeśli ten kurs masz już za sobą, śmiało możesz zapisać się na jego kontynuację. 

Czy za pomocą bondingu da się rozwiązać również trudne sytuacje kliniczne? W jaki sposób postępować w przypadku zębów zrotowanych? Co jeżeli przy zabiegu musimy wydłużyć zęby? Co jeśli jesteśmy zmuszeni do zmiany wyjściowej pozycji zwarcia? Jak w takiej sytuacji szybko zdeprogramować pacjenta? Jak zarejestrować zwarcie i przekazać je do technika? Jak wykorzystać alignery w procesie leczenia przygotowawczego? No i przede wszystkim - jak w takich sytuacjach wykonać bonding, żeby za chwilę nie uległ uszkodzeniu…

Na przestrzeni ostatnich 3 lat przeprowadziliśmy wspólnie z lek. dent. Marcinem Krupińskim blisko 100 kursów uczących wykonywania bondingu. To ponad 1500 lekarzy, którzy na co dzień z powodzeniem wykonują ten zabieg u swoich pacjentów. Liczba pacjentów zainteresowanych leczeniem estetycznym cały czas rośnie i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się zatrzymać. Nic więc dziwnego, że wraz z nabywaniem doświadczenia w wykonywaniu tej procedury lekarze chcą stosować ją u coraz szerszej grupy pacjentów. Chodzi głównie o osoby, które nie posiadają idealnych warunków zgryzowych i przed rozpoczęciem zabiegu wymagają leczenia przygotowawczego. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie przygotowaliśmy kurs, na którym uczymy techniki wykonywania bondingu z wykorzystaniem indeksu silikonowego. Technika ta umożliwia skopiowanie prowadzeń i zgryzu na podstawie przygotowanego przez technika wax-up’u, co pozwala na uzyskanie perfekcyjnej symetrii i kształtu zębów również w trudnych sytuacjach klinicznych.

Na szkoleniu poznasz protokół zabiegowy w przypadku wykonywania bondingu u pacjentów wymagających wydłużenia zębów. Dowiesz się jak wykonać taką pracę, by była trwała. Nauczysz się jak postępować z osobami, które wymagają podniesienia zwarcia. Poznasz podstawową technikę deprogramacji oraz nauczysz się jak prosto zarejestrować zwarcie dla celów dalszej odbudowy estetycznej. Dowiesz się jak powinien wyglądać prawidłowo przygotowany wax-up funkcjonalny oraz czego wymagać od technika w tym zakresie. Nauczysz się wykonywania i pracy z indeksem silikonowym. Dowiesz się jak przy jego pomocy wykonać odbudowę nowego zwarcia oraz poprawić estetykę zębów z wykorzystaniem szablonu z wax-up’u. Nauczysz się również jak postępować w przypadku zębów zrotowanych oraz jak za pomocą prostych technik wykonać charakteryzację Twojej pracy w celu osiągnięcia zaawansowanego efektu estetycznego.

Dostaniesz od nas wszystkie narzędzia jakich potrzebujesz, aby zacząć samodzielne wykonywanie tego typu zabiegów bezpośrednio po powrocie do gabinetu. Na szkoleniu poznasz wyłącznie sprawdzone protokoły postępowania, stworzone na bazie wieloletniego doświadczenia w wykonywaniu bondingu przez lek. dent. Marcina Krupińskiego, bazujące na najbardziej aktualnej wiedzy w tym zakresie. Podczas szkolenia możesz zawsze liczyć na pełne wsparcie wykładowcy. Na każdym etapie warsztatu uzyskasz odpowiedzi na pytania oraz jasne wskazówki jak poprawić swój sposób pracy. Każdy z etapów zabiegu zobaczysz najpierw podczas pokazu praktycznego wykładowcy, a następnie wykonasz go samodzielnie pod jego czujnym okiem. Szkolenie obowiązkowe dla wszystkich lekarzy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat bondingu oraz planują rozpoczęcie wykonywania tego zabiegu również w bardziej skomplikowanych sytuacjach klinicznych.

Czego nauczę się na szkoleniu?

 • jak zaplanować odbudowę i wykonać bonding w trudniejszych przypadkach klinicznych (podniesienie zwarcia, zęby zrotowane, zęby wymagające wydłużenia)

 • jak w prosty sposób wykonać deprogramację i zarejestrować zwarcie pacjenta do leczenia estetycznego

 • jakie informacje przekazać technikowi i czego oczekiwać w kontekście przygotowanego wax-up’u

 • jak wykonać bonding z wykorzystaniem przygotowanego wcześniej wax-up’u (praca z indeksami silikonowymi)

 • jak za pomocą prostych technik nadać swojej pracy bardziej zaawansowaną strukturę

Program szkolenia

Część teoretyczna

3 h
Wykłady na te tematy usłyszysz na żywo w trakcie szkolenia stacjonarnego.
W jakich sytuacjach klinicznych przy wykonywaniu bondingu musimy skorzystać z projektu wax-up’u - omówienie wybranych przypadków klinicznych
Jakie informacje musimy koniecznie przekazać technikowi przy zamawianiu wax-up’u
 • zdjęcia
 • modele
 • opis dla technika - co powinno się w nim znaleźć
 • omówienie zasad współpracy z laboratorium
Ustalenie nowego zwarcia
 • szybka rejestracja zwarcia z wykorzystaniem leaf gauge
 • work-flow w pracy z laboratorium
Analiza otrzymanego wax-up’u
 • kluczowe obszary, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę
Omówienie wax-up’u z pacjentem
 • jak zarządzać oczekiwaniami pacjenta w obszarze zabiegów estetycznych

Część praktyczna

5 h
Wszystkie omawiane procedury zobaczysz najpierw na żywo podczas pokazu prowadzącego. Następnie wykonasz je samodzielnie, otrzymując na każdym etapie cenne wskazówki od wykładowcy.
Wykonanie 10 licówek kompozytowych techniką bondingu
 • przygotowanie indeksów silikonowych do bondingu
 • wykonanie bondingu z podniesieniem zwarcia na zębach bocznych za pomocą różnych technik
 • wykonanie bondingu na zębach przednich z wykorzystaniem wax-up'u i indeksu silikonowego
 • wykonanie charakteryzacji na zębach przednich za pomocą prostych technik dających maksymalny efekt estetyczny
 • finalne polerowanie wykonanych uzupełnień

Materiały dodatkowe

1,5 h

Dodatkowe wykłady, które pozwolą Ci na poszerzenie wiedzy w obszarze tematyki kursu.

Webinar
Bonding
1 h 20 min

O wykładowcach

lek. dent.

Marcin Krupiński

Specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu endodontycznym oraz estetycznej odbudowie zębów z wykorzystaniem licówek i nakładów. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2011-2014 Asystent w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Autor publikacji oraz prezentacji i warsztatów dla lekarzy stomatologów z zakresu endodoncji oraz stomatologii odtwórczej. Laureat Nagrody Młodych Pracowników Nauki 2011 za przeprowadzone autorskie badanie kliniczne. Certyfikowany wykładowca międzynarodowej grupy Style Italiano.

Dlaczego my?

Więcej praktyki, mniej teorii

Na naszych szkoleniach otrzymasz tylko praktyczne informacje, które pozwolą Ci przejść najkrótszą drogą z punktu, w którym jesteś do punktu, w którym chcesz być.

Doświadczenie

Na swoim koncie mamy: ponad 883 zrealizowanych szkoleń, ponad 11 180 przeszkolonych osób i te liczby wciąż rosną.

Platforma e-learningowa

Nasza znajomość nie kończy się na szkoleniu. Dzięki naszej platformie e-learningowej możesz wrócić do materiałów online, ugruntować swoją wiedzę i zadać dodatkowe pytania wykładowcy. 

Zero sprzedaży

Nie prowadzimy sprzedaży sprzętu czy materiałów - wiedza, którą dostaniesz, jest w 100% obiektywna i uniwersalna.

Jak uzyskać dofinansowanie?

Czy warto starać się o dofinansowanie na nasze szkolenia? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Przeczytaj nasz poradnik lub skontaktuj się z Tomkiem, który odpowie na Twoje pytania.
Dowiedz się więcej

Szkolenia o podobnej tematyce

szkolenie stacjonarne

Bonding

lek. dent.

Marcin Krupiński

Szczegóły

Skontaktuj się z nami

Specjalista ds. szkoleń

Aneta Stachowicz

Specjalista ds. szkoleń

Tomasz Bręczewski

Dostosowujemy się do Ciebie

Używamy plików cookies, dzięki którym nasza strona jest dla Ciebie bardziej przyjazna i działa niezawodnie. Pozwalają one również dopasować treści i reklamy do Twoich zainteresowań. Jeśli się nie zgodzisz, reklamy nadal będą się wyświetlać, ale nie będą dopasowane do Ciebie.

Zostałeś zapisany do newslettera. Dziękujemy!
Wiadomość została wysłana! Dziękujemy!
Ups, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.
Dane adresowe są niekompletne. Uzupełnij dane żeby przejść dalej.