Data szkolenia
25.10.2024 r. 10:00-19:00
2024-10-25T00:00:00+02:0026.10.2024 r. 10:00-19:00
2024-10-26T00:00:00+02:00Miejsce szkolenia
Sound Garden Hotel
ul. Żwirki i Wigury 18
02-092 Warszawa
02-092 Warszawa
Ilość wolnych miejsc
szkolenie archiwalne
Ilosć godzin szkolenia
16h
Materiały video
2h
Ilość punktów edukacyjnych
16 pkt
Chirurgia stomatologiczna | ekstrakcje zębów zatrzymanych | 6. edycja
/szkolenia/chirurgia-stomatologiczna-ekstrakcje-zebow-zatrzymanych-6-edycja/
LimitedAvailability
2024-10-25T10:00:00+02:00
4250 PLN
Sprawdź aktualne terminy
Dla kogo jest to szkolenie?
Ekstrakcje zębów to przeważnie jedna z pierwszych umiejętności jaką każdy stomatolog musi opanować. Zabieg ten jest cały czas jedną z najczęściej wykonywanych procedur w gabinetach dentystycznych. Często jednak podczas ekstrakcji lekarze napotykają na wiele problemów. Niestandardowa anatomia, otwarcie połączenia ustno-zatokowego czy problem z usunięciem drobnych fragmentów złamanego korzenia - to tylko niektóre z sytuacji, w których wielu lekarzy ma wątpliwości jak się zachować. Komplikacje mogą pojawić się w trakcie wykonywania praktycznie każdego zabiegu medycznego. Kluczowe jest jednak to, czy jesteśmy świadomi tego, że mogą one wystąpić oraz czy jesteśmy przygotowani na poradzenie sobie z nimi. Zdecydowaną większość z potencjalnych problemów da się wyeliminować już na etapie planowania i diagnostyki, jeszcze przed rozpoczęciem samego zabiegu.
Niepodważalnym faktem jest, że najlepszą formą nauki chirugii jest kształcenie w systemie mistrz-uczeń. Niestety mało kto ma dzisiaj możliwość pracy na co dzień z mentorem, który będzie wprowadzał go w coraz bardziej zaawansowane zagadnienia. Niewiele osób ma też “za ścianą” bardziej doświadczonego lekarza, którego w trudnej sytuacji może poprosić o pomoc w trakcie wykonywania zabiegu. Dla większości osób najlepszym rozwiązaniem jest więc poznanie i nauka pracy zgodnie ze sprawdzonymi algorytmami postępowania, które dają skuteczność i bezpieczeństwo pracy. Właśnie z myślą o takich osobach przygotowaliśmy to szkolenie. Jego głównym celem jest nauczenie uczestników powtarzalnych algorytmów postępowania w obszarze podstawowych zabiegów chirurgicznych (ekstrakcje zębów oraz cięcie i szycie tkanek miękkich). Algorytmów, które pozwolą poukładać sobie wszystkie główne zagadnienia w głowie i umożliwią Ci pracę w bardziej przewidywalny sposób.
Czego konkretnie nauczysz się na szkoleniu? Przede wszystkim wykonywania minimalnie inwazyjnych ekstrakcji zębów zatrzymanych w różnych sytuacjach klinicznych (takich jak na przykład usuwanie zębów poprzez podział na części i usuwanie ich fragmentami). Przejdziemy wspólnie przez wszystkie etapy takiego zabiegu - zaczynając od wykonania prawidłowej diagnostyki, analizy danych z niej płynących, precyzyjnego planowania zabiegu, kończąc na nauce wykonania samej części chirurgicznej. Na szkoleniu nauczysz się również jak poprawnie zamknąć połączenie ustno-zatokowe oraz jak zaopatrzyć pole zabiegowe. Poznasz również proste techniki cięcia i szycia tkanek miękkich, które umożliwią Ci wykonywanie wszystkich podstawowych zabiegów chirurgii stomatologicznej.
Wszystkie przekazane informacje wprowadzisz do swojego pracy już następnego dnia, po zakończeniu szkolenia. Dzięki temu wzrośnie Twoja pewność siebie oraz zadowolenie Twoich pacjentów. Twoja praca stanie się prostsza, przyjemniejsza i mniej stresująca. Na samym kursie możesz zawsze liczyć na pełne wsparcie prowadzącego. Na każdym etapie dostaniesz odpowiedzi na Twoje pytania oraz konkretne wskazówki jak poprawić swoją technikę pracy. Dostaniesz wszystkie narzędzia, by poradzić sobie praktycznie z każdą ekstrakcją chirurgiczną.
Czego nauczę się na szkoleniu?
jakie badania wykonać i jakie informacje diagnostyczne pozyskać, by bezpiecznie wykonać zabieg
jak poprawnie czytać i interpretować dane z badań RVG i CBCT
jak zaplanować zabieg ekstrakcji zębów, by zminimalizować ryzyko powikłań oraz nieprzewidzianych sytuacji
jak poprawnie i skutecznie pracować narzędziami chirurgicznymi
jak wykonać prawidłowy dostęp do zębów częściowo i całkowicie zatrzymanych w różnych sytuacjach klinicznych
jak wykonywać ekstrakcję zębów technikami minimalnie inwazyjnymi - podział na części i usuwanie fragmentami
jak w prosty sposób zaopatrzyć pole zabiegowe - sprawdzone techniki szycia ran poekstrakcyjnych
jak po wykonaniu ekstrakcji zamknąć połączenie ustno-zatokowe - mobilizacja płata oraz techniki szycia
Dlaczego szkolenie hybrydowe?
Szkolenie hybrydowe to połączenie kursu stacjonarnego z e-learningiem, które pozwala nam zaoszczędzić czas podczas spotkania na żywo. Dzięki czemu mamy więcej czasie na ćwiczenia praktyczne. Na takim kursie większość wykładów, które odbyłby się na żywo, otrzymasz w formie nagrań wideo 14 dni przed kursem. Zapoznasz się z ich treścią i na ich podstawie przygotujesz się do stacjonarnej części szkolenia. W większości materiałów szkoleniowych znajdziesz również profesjonalne nagrania wszystkich pokazów praktycznych, które zobaczysz na żywo na szkoleniu stacjonarnym. Dzięki temu na kursie nie musisz ich już nagrywać samodzielnie, możesz skupić się wyłącznie na treściach, które chce przekazać Ci prowadzący.
Samo szkolenie to tak naprawdę dopiero początek nauki i procesu wdrażania nowych umiejętności do swojej pracy. Dlatego dostęp do materiałów hybrydowych masz przez 180 dni. Możesz do nich wracać dowolną ilość razy (na szkoleniu stacjonarnym zobaczyłbyś je tylko raz), nawet po kilku miesiącach, jeżeli chcesz powtórzyć materiał czy zadać pytanie wykładowcy, jeżeli pojawiły Ci się jakieś nowe wątpliwości.
Kurs hybrydowy pozwala na rozłożenie procesu uczenia w czasie, dzięki czemu unikamy przyswajania dużej ilości materiału w ciągu jednego dnia. Na szkolenie przychodzisz lepiej przygotowany/a, z konkretnymi pytaniami, wiesz czego się spodziewać oraz co i jak będziemy robili. I co najważniejsze - 75% czasu trwania szkolenia przeznaczamy na ćwiczenia praktyczne, które są esencją nauki stomatologii. Z takiego kursu możesz po prostu wyciągnąć więcej!
Kurs hybrydowy krok po kroku
Krok 1:
Zakup szkolenia
Zarejestruj się lub zaloguj na swoje konto, zapisz się na szkolenie i opłać je.
Krok 2:
Uzyskanie dostępu do materiałów
Po opłaceniu szkolenia, na koncie użytkownika, w zakładce "Moje szkolenia" znajdziesz przekierowanie do materiałów online, które znajdują się na platformie e-learningowej. Zostaną Ci one udostępnione na 14 dni przed kursem stacjonarnym.
Krok 3:
Zapoznanie się z materiałami online i pierwsze pytania
Przed szkoleniem obejrzyj wskazane wykłady i pokazy online oraz zadaj pierwsze pytania trenerowi. Nie musisz czekać do kursu stacjonarnego!
Krok 4:
Szkolenie stacjonarne
Na szkoleniu stacjonarnym zobaczysz na żywo wszystkie procedury omawiane podczas wykładów online oraz przećwiczysz je samodzielnie pod okiem trenera.
Krok 5:
Utrwal zdobytą wiedzę
Po szkoleniu możesz wrócić do materiałów online w celu ugruntowania wiedzy. Masz do nich dostęp przez 180 dni.
Program szkolenia
Część teoretyczna
7 h + 1 h onlineWykłady na te tematy usłyszysz na żywo w trakcie szkolenia stacjonarnego.
Krótka powtórka z anatomii - zagadnienia szczególnie istotne z punktu widzenia zabiegów chirurgii stomatologicznej
Diagnostyka - co musimy koniecznie wiedzieć przed zabiegiem
- jak poprawnie wykonywać oraz interpretować badanie wewnątrzustne
- badania RVG i CBCT: kiedy i w jakiej projekcji je zlecać, jak czytać ich wyniki i na co zwrócić szczególną uwagę
Planowanie zabiegu chirurgicznego - omówienie szczegółowego algorytmu postępowania
Znieczulenie i wgląd w pole zabiegowe - kluczowe elementy sprawnego zabiegu chirurgicznego
Sprzęt, narzędzia i materiały niezbędne do wykonywania zabiegów chirurgicznych - na co zwrócić uwagę przy ich zakupie
Szczegółowe omówienie zabiegu ekstrakcji w przypadku:
- zębów jednokorzeniowych i wielokorzeniowych
- zębów ze złamanymi korzeniami
- zatrzymanych ósemek
Jak z zabiegu ekstrakcji przejść do procedur regeneracyjnych - „od ósemki do techniki Kchouriego”
Odpowiednie zarządzanie ubytkami poekstrakcyjnymi
-
w jaki sposób inwazyjności zabiegu wpływa na proces gojenia
Praca z płatami i bez płatów, różne dostępy do powszechnych zabiegów
- górna i dolna ósemka
- resekcja wierzchołka
- złamany korzeń
Część praktyczna
9 hNa szkolenie zabierz koniecznie komputer z systemem Windows (nie może być macOS), wraz z zainstalowanym programem do odtwarzania badań CBCT (link do programu dostaniesz od nas przed kursem).
Analiza i planowanie zabiegu u 4 pacjentów chirurgicznych - ćwiczenia praktyczne z tomografią CBCT
- ustawienie odpowiednich płaszczyzn i krzywej panoramicznej
- lokalizacja struktur szczególnie istotnych w planowaniu zabiegów
- przygotowanie planu zabiegu zgodnie z omówionym wcześniej algorytmem
Ekstrakcja 4 zębów zatrzymanych (zęby zatrzymane częściowo - położenie wertykalne oraz skośne, zęby całkowicie zatrzymane - położony horyzontalnie) - ćwiczenia na modelach chirurgicznych
- planowanie zabiegu - analiza badań CBCT z zębami kwalifikowanymi do ekstrakcji, dobór narzędzi oraz przygotowanie pacjenta do zabiegu
- nauka odpowiedniego trzymania i prowadzenia narzędzi chirurgicznych
- nauka tworzenia dostępu do zębów częściowo i całkowicie zatrzymanych
- nauka wykonywanie ekstrakcji technikami małoinwazyjnymi - podział zęba na części i usunięcie go we fragmentach, zaopatrzenie ubytku kostnego, zamknięcie rany
- nauka podstawowych technik szycia - trzymanie i prowadzenie igły, nauka wykonywania różnych rodzajów szwów i węzłów
Zamykanie połączenia ustno-zatokowego - ćwiczenia praktyczne na preparatach zwierzęcych
- nauka mobilizacji płata śluzówkowo-okostnowego
- nauka szycia i zaopatrywania razy pozabiegowej w takich sytuacjach klinicznych
Materiały wideo do szkolenia
1 hW materiałach wideo znajdziesz następujące wykłady oraz pokazy praktyczne. Na szkoleniu nie musisz już nic nagrywać, zrobiliśmy to za Ciebie i to w jakości Full HD. Dzięki temu możesz w 100% skupić się na tym co ma do przekazania wykładowca. Dostęp do materiałów masz przez 180 dni od momentu ich udostępnienia. Możesz z nich korzystać na dowolnym urządzeniu o dowolnej porze i dowolną ilość razy.
Wykład
Narzędzia potrzebne w chirurgii cz. 1
29 minWykład
Narzędzia potrzebne w chirurgii cz. 2
24 minMateriały bonusowe
1 hDodatkowe wykłady, które pozwolą Ci na poszerzenie wiedzy w obszarze tematyki kursu.
Webinar
Implanty i zarządzanie tkanką miękką bez zarządzania
1 hO wykładowcach
dr n. med
Łukasz Zadrożny
Wieloletni pracownik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – aktualnie adiunkt badawczo-dydaktyczny w Zakładzie Propedeutyki i Profilaktyki Stomatologicznej. W 2022 roku w ramach stypendium NAWA PROM uczestniczył w miesięcznym wyjeździe badawczym do Melbourne Dental School. W trakcie wyjazdu prowadził badania naukowe, zajęcia i warsztaty dla rezydentów periodontologii oraz uzyskał status honorowego pracownika The University of Melbourne, Australia. Jako Guest Faculty of Oral Implants związany jest też z Australasian College of Dental Practitioners w Sydney w Australii. Uczestnik staży zagranicznych na uniwersytetach: University Santiago de Compostela w Hiszpanii i Semmelweis w Budapeszcie na Węgrzech. Aktywnie współpracuje naukowo z ośrodkami z Australii, Włoch, Izraela, Korei Południowej i USA. Członek Rady Naukowej Sekcji Cyfrowej Journal of Dentistry oraz polskiej edycji magazynu Implants, International Magazine of Oral Implantology. Recenzent w czasopismach takich jak Journal of Dentistry, Journal of Oral Implantology, International Journal of Computerized Dentistry, Journal of Clinical Medicine. Jest aktywnym członkiem Digital Dentistry Society (DDS) oraz European Association for Osseointegration (EAO) i AIC Europe. W 2018 roku z wyróżnieniem obronił tytuł doktora nauk medycznych. Kierownik dwóch grantów naukowych WUM oraz stypendium Marszałka województwa Mazowieckiego dla doktorantów. Autor ponad 40 publikacji naukowych. Key Opinion Leader AIC Europe oraz 3DII. Międzynarodowy wykładowca firm takich jak Osstem Implants i Ultradent. Klinicznie zajmuje się minimalnie inwazyjną implantologią i chirurgią jamy ustnej współpracując z wieloma klinikami stomatologicznymi.
Dlaczego my?
Więcej praktyki, mniej teorii
Na naszych szkoleniach otrzymasz tylko praktyczne informacje, które pozwolą Ci przejść najkrótszą drogą z punktu, w którym jesteś do punktu, w którym chcesz być.
Doświadczenie
Na swoim koncie mamy: ponad 883 zrealizowanych szkoleń, ponad 11 180 przeszkolonych osób i te liczby wciąż rosną.
Platforma e-learningowa
Nasza znajomość nie kończy się na szkoleniu. Dzięki naszej platformie e-learningowej możesz wrócić do materiałów online, ugruntować swoją wiedzę i zadać dodatkowe pytania wykładowcy.
Zero sprzedaży
Nie prowadzimy sprzedaży sprzętu czy materiałów - wiedza, którą dostaniesz, jest w 100% obiektywna i uniwersalna.
Jak uzyskać dofinansowanie?
Czy warto starać się o dofinansowanie na nasze szkolenia? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Przeczytaj nasz poradnik lub skontaktuj się z Tomkiem, który odpowie na Twoje pytania.
Dowiedz się więcejSkontaktuj się z nami
Specjalista ds. szkoleń
Aneta Stachowicz
Specjalista ds. szkoleń