szkolenie hybrydowe

Flow Injection Technique | 46. edycja

lek. dent.

Daniel Nowakowski
MixedEventAttendanceMode EventScheduled

Data szkolenia

21.09.2024 r. 10:00-19:00
2024-09-21T00:00:00+02:00

Miejsce szkolenia

Sound Garden Hotel
ul. Żwirki i Wigury 18
02-092 Warszawa

Ilość wolnych miejsc

13

Ilosć godzin szkolenia

8h

Materiały video

6,5h

Ilość punktów edukacyjnych

8 pkt
Flow Injection Technique | 46. edycja
2500 PLN

O szkoleniu

Dla kogo jest to szkolenie?

W ostatnich latach w stomatologii coraz bardziej widać odejście od prac ceramicznych na rzecz prac kompozytowych. Prac, które pozwalają na uzyskanie porównywalnych efektów wizualnych bez konieczności nieodwracalnego szlifowania tkanek. Rosnące oczekiwania estetyczne pacjentów oraz trend w kierunku stosowania rozwiązań minimalnie inwazyjnych sprawiły, że prace oparte o materiały kompozytowe stają się więc coraz bardziej popularne. Nie jest to wyłącznie polska specyfika, a raczej tendencja ogólnoświatowa, ponieważ kompozyt jest wspaniałym rozwiązaniem dla obu stron - lekarza i pacjenta. 

Największą trudnością przy pracach estetycznych nie są aspekty techniczne zabiegu, lecz zarządzanie oczekiwaniami pacjenta. Zaakceptowany mock-up, dobrany kolor i kształt z laboratorium - to wszystko możemy mieć dopięte na ostatni guzik, ale jeżeli na koniec pacjent nie jest zadowolony z efektu, to mamy problem. Z tego powodu prace kompozytowe są bezpieczniejszym rozwiązaniem - nie wymagają szlifowania zębów, więc umożliwiają powrót do stanu wyjściowego. Kompozyt jest również świetnym etapem przejściowym dla pacjentów, którzy docelowo myślą o odbudowie za pomocą uzupełnień stałych, ale nie są jeszcze gotowi na finalną pracę. Dzięki obudowie kompozytowej mogą oswoić się z nowym uśmiechem, a Ty możesz wyeliminować ryzyko problemów zwarciowych, ponieważ prace tego typu świetnie nadają się również do odbudów funkcjonalnych (odbudowa starcia patologicznego czy podniesienie wysokości zwarcia). Działamy bezpiecznie bez konieczności decydowania się od razu na ostateczne rozwiązania. Prace kompozytowe są także bardziej dostępne finansowo, przez co większa ilość pacjentów może sobie na nie pozwolić. 

Niestety odbudowy tego typu są bardzo czasochłonne. Tutaj z pomocą przychodzi technika iniekcyjna, która umożliwia wykonywanie rozległych rekonstrukcji (np. pełnołukowa odbudowa startych zębów) w sposób szybki i sprawny, często na jednej wizycie. Dodatkowo, flow injection bazuje w 100% na wax-up’ie i nie wymaga od lekarza rozwiniętych umiejętności manualnych, więc nie jest zarezerwowana tylko dla mistrzów kompozytu. Nie wymaga również szlifowania zębów, dzięki czemu pracujemy minimalnie inwazyjnie i w pełni bezpiecznie dla pacjenta. 

Na szkoleniu nauczysz się wszystkiego co jest Ci potrzebne, by w pełni wykorzystać potencjał tej metody. Szczegółowo omówimy możliwości zastosowania flow injection zarówno w odcinku przednim (licówki kompozytowe), jak i w odcinku bocznym (odbudowa starcia patologicznego). Poznasz cyfrowy, półcyfrowy i analogowy protokół pracy, co pozwoli Ci w pełni skorzystać z kursu niezależnie jaki sprzęt masz do dyspozycji. Nacisk kładziemy na wyjaśnienie etapu współpracy z technikiem, ponieważ z doświadczenia sprawia on najwięcej problemów. Dowiesz się czego wymagać oraz jakiej jakości wax-up’u oczekiwać.

Kurs jest przygotowany z myślą o lekarzach, którzy nigdy wcześniej nie pracowali tą metodą, więc na pewno sobie poradzisz. Otrzymasz pełen komplet gotowych procedur, które pozwolą Ci wykonywać zabiegi w technice flow injection już bezpośrednio po szkoleniu.

Czego nauczę się na szkoleniu?

 • jak planować pracę w technice flow injection - w jakich obszarach zastosowanie techniki iniekcyjnej jest szczególnie wartościowe

 • jak rozmawiać z pacjentem na temat prac w odcinku estetycznym ze szczególnym uwzględnieniem prac wykonywanych z kompozytu

 • jak komunikować się oraz czego wymagać od technika przy pracach wykonanych w technice flow injection we wszystkich wariantach protokołu pracy

 • jak wykonywać odbudowę licówkami kompozytowymi za pomocą tej techniki flow injection (pełen protokół)

 • jak wykonywać odbudowę startych zębów za pomocą tej techniki flow injection (pełen protokół)

 • jak modyfikować pracę oraz nadawać jej indywidualną charakteryzację

 • jak perfekcyjnie wypolerować oraz potem “serwisować” uzupełnienia kompozytowe wykonane w technice flow injection

Dlaczego szkolenie hybrydowe?

Szkolenie hybrydowe to połączenie kursu stacjonarnego z e-learningiem, które pozwala nam zaoszczędzić czas podczas spotkania na żywo. Dzięki czemu mamy więcej czasu na ćwiczenia praktyczne. Na takim kursie większość wykładów, które odbyłby się na żywo, otrzymasz w formie nagrań wideo 14 dni przed kursem. Zapoznasz się z ich treścią i na ich podstawie przygotujesz się do stacjonarnej części szkolenia. W większości materiałów szkoleniowych znajdziesz również profesjonalne nagrania wszystkich pokazów praktycznych, które zobaczysz na żywo na szkoleniu stacjonarnym. Dzięki temu na kursie nie musisz ich już nagrywać samodzielnie, możesz skupić się wyłącznie na treściach, które chce przekazać Ci prowadzący.

Samo szkolenie to tak naprawdę dopiero początek nauki i procesu wdrażania nowych umiejętności do swojej pracy. Dlatego dostęp do materiałów hybrydowych masz przez 180 dni. Możesz do nich wracać dowolną ilość razy (na szkoleniu stacjonarnym zobaczyłbyś je tylko raz), nawet po kilku miesiącach, jeżeli chcesz powtórzyć materiał czy zadać pytanie wykładowcy, jeżeli pojawiły Ci się jakieś nowe wątpliwości.

Kurs hybrydowy pozwala na rozłożenie procesu uczenia w czasie, dzięki czemu unikamy przyswajania dużej ilości materiału w ciągu jednego dnia. Na szkolenie przychodzisz lepiej przygotowany/a, z konkretnymi pytaniami, wiesz czego się spodziewać oraz co i jak będziemy robili. I co najważniejsze - 75% czasu trwania szkolenia przeznaczamy na ćwiczenia praktyczne, które są esencją nauki stomatologii. Z takiego kursu możesz po prostu wyciągnąć więcej!

Kurs hybrydowy krok po kroku

Krok 1:
Zakup szkolenia

Zarejestruj się lub zaloguj na swoje konto, zapisz się na szkolenie i opłać je.

Krok 2:
Uzyskanie dostępu do materiałów

Po opłaceniu na koncie użytkownika w zakładce "Moje szkolenia" znajdziesz przekierowanie do materiałów online, które znajdują się na platformie e-learningowej. Zostaną Ci one udostępnione na 14 dni przed kursem stacjonarnym.

Krok 3:
Zapoznanie się z materiałami online i pierwsze pytania

Przed szkoleniem obejrzyj wskazane wykłady i pokazy online oraz zadaj pierwsze pytania trenerowi. Nie musisz czekać do kursu stacjonarnego!

Krok 4:
Szkolenie stacjonarne

Na szkoleniu stacjonarnym zobaczysz na żywo wszystkie procedury omawiane podczas wykładów online oraz przećwiczysz je samodzielnie pod okiem trenera.

Krok 5:
Utrwal zdobytą wiedzę

Po szkoleniu możesz wrócić do materiałów online w celu ugruntowania wiedzy. Masz do ich dostęp przez 180 dni.

Program szkolenia

Część teoretyczna

1,5 h + 3 h online
Część wykładów obejrzysz w wersji online przed kursem, a część usłyszysz na żywo w trakcie szkolenia stacjonarnego.
ABC techniki iniekcyjnej
 • odpowiedzi na pytania dotyczące wykładów i pokazów online
 • syntetyczne podsumowanie informacji przekazanych w formie webinarów
Kompozyt w technice Flow Injection
 • kompozyt w stomatologii minimalnie inwazyjnej
 • obszary zastosowania techniki iniekcyjnej
 • główne problemy w pracy z kompozytem
 • co powinniśmy wiedzieć o kompozycie aby skutecznie i świadomie nim pracować
Workflow w technice Flow Injection
 • omówienie analogowego protokołu pracy
 • omówienie półcyfrowego protokołu pracy
 • omówienie cyfrowego protokołu pracy
Odbudowa w technice Flow Injection
 • materiały i akcesoria niezbędne do odbudowy techniką iniekcyjną
Technika iniekcyjna na 2 sposoby
 • technika klasyczna i naprzemienna - porównanie wad i zalet
 • omówienie przypadków klinicznych oraz możliwych zastosowań

Część praktyczna

6,5 h
Wszystkie omawiane procedury zobaczysz najpierw na żywo podczas pokazu prowadzącego. Następnie wykonasz je samodzielnie, otrzymując na każdym etapie cenne wskazówki od wykładowców.
Odbudowa starcia patologicznego na obszarze całego łuku zębowego
 • ocena poprawności wykonania nawoskowania
 • wykonywanie transparentnej szyny zabiegowej do techniki iniekcyjnej
 • odbudowa zwarcia w zakresie 17-27 za pomocą techniki Flow Injection
 • finalne wykończenie i polerowanie pracy
Wykonanie 6 licówek kompozytowych w odcinku przednim za pomocą Flow Injection
 • ocena poprawności wykonania nawoskowania
 • wykonywanie transparentnej szyny zabiegowej do techniki iniekcyjnej
 • wykonanie licówek w zakresie 13-23 za pomocą techniki Flow Injection
 • zastosowanie Alternate Tooth Technique
 • zastosowanie technik modyfikacji pracy we Flow Injection (cut-back, praca z indeksem silikonowym, malowanie, staining)
 • indywidualizacja i charakteryzacje prac w technice Flow Injection
 • finalne polerowanie pracy

Materiały wideo do szkolenia

3 h

W materiałach wideo znajdziesz następujące wykłady i pokazy praktyczne. Na szkoleniu nie musisz już nic nagrywać, zrobiliśmy to za Ciebie i to w jakości Full HD. Dzięki temu możesz w 100% skupić się na tym co ma do przekazania wykładowca. Dostęp do materiałów masz przez 180 dni od momentu ich udostępnienia. Możesz z nich korzystać na dowolnym urządzeniu o dowolnej porze i dowolną ilość razy.

Wykład
Kompozyt w technice Flow Injection
1 h
Wykład
Workflow w technice Flow Injection
16 min
Wykład
Odbudowa w technice Flow Injection
7 min
Pokaz
Wykonywanie wycisków
10 min
Pokaz
Wykonanie kanałów wlewowych
10 min
Pokaz
Izolacja
15 min
Pokaz
Odbudowa Flow Injection
26 min
Pokaz
Modyfikacje pracy – indeks silikonowy i technika cut-back
23 min
Pokaz
Polerowanie
10 min
Pokaz
Najczęstsze błędy i korekta pracy
3 min
Pokaz
Charakteryzacje
12 min

Materiały bonusowe

3,5 h

Dodatkowe wykłady, które pozwolą Ci na poszerzenie wiedzy w obszarze tematyki kursu.

Webinar
Flow Injection Technique, wprowadzenie
1,5 h
Webinar
Charakteryzacja pracy w technice Flow Injection
1,5 h
Q&A
Flow Injection Technique - pytania i odpowiedzi
30 min

Opinie naszych uczestników

Bardzo dobrze, nie było zbędnych przerw. Konkretnie i na temat. Duża ilość praktyki.
Judyta Babik-Kielin
Szkolenie nastawiona na praktykę, co jest jak najbardziej na plus. Organizacja jak i atmosfera cudownie :)
Baryła Dorota
Super! Bardzo dobrze przygotowany warsztat praktyczny, wystarczająca ilość czasu na ćwiczenia. Świetna formuła - z dostępem online do części teoretycznej szkolenia wcześniej.
Paulina Wąsowska
Bardzo podoba mi się format szkolenia hybrydowego - zdecydowanie najlepsza forma, można przygotować się do tematu i nie tracić czasu na teorię.
Maciej Kuźniar
Bardzo wartościowe szkolenie, nastawione na pracę kliniczną. Mnóstwo tipów porządkujących i usprawniających codzienną pracę.
Natalia Zaborowska Hilger
Super! Bardzo dobrze przygotowany warsztat praktyczny, wystarczająca ilość czasu na ćwiczenia. Świetna formuła - z dostępem online do części teoretycznej szkolenia wcześniej.
Paulina Wąsowska
Szkolenie nastawione na praktykę co jest jak najbardziej na plus. Organizacja jak i atmosfera cudowna. :)
Dorota Baryła
Bardzo dobrze prowadzone, merytorycznie, dużo praktyki, dostępność i pomoc prowadzącego, opowiada na każde pytanie. Pierwszy raz uczestniczyłam w kursie prowadzonym hybrydowo i uważam, że jest to świetny pomysł. W każdej chwili można wrócić do materiałów.
Anna Prawda
Bardzo profesjonalne podejście do tematu.
Damian Stępniak
Bardzo pozytywne szkolenie. Ogromny plus za wskazanie pułapek i potencjalnych niepowiedzeń bez lukru o samej metodzie. Ogromnie polecam!
Dawid Wyrozębski

O wykładowcach

lek. dent.

Daniel Nowakowski

Specjalista Periodontologii. Od początku kariery zawodowej zafascynowany kompleksowym modelem leczenie pacjenta w oparciu o najnowsze technologie. Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum w Krakowie. Szkolenie specjalizacyjne odbył w Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej im. Zbigniewa Żaka w Krakowie. W latach 2012–2016 pracownik w Zakładzie Profilaktyki i Stomatologii Eksperymentalnej CMUJ. W ramach pracy naukowej Autor i współautor prac o łącznym Impact Factor 6,8. W swojej praktyce zawodowej kieruje się zasadą że najważniejsza jest jakość pracy i nie ma przypadków bez wyjścia. Periodontolog, implantolog, endodonta i entuzjasta stomatologii adhezyjnej w jednej osobie. Właściciel iDental Studio Stomatologii w Krakowie.

Dlaczego my?

Więcej praktyki, mniej teorii

Na naszych szkoleniach otrzymasz tylko praktyczne informacje, które pozwolą Ci przejść najkrótszą drogą z punktu, w którym jesteś do punktu, w którym chcesz być.

Doświadczenie

Na swoim koncie mamy: ponad 883 zrealizowanych szkoleń, ponad 11 180 przeszkolonych osób i te liczby wciąż rosną.

Platforma e-learningowa

Nasza znajomość nie kończy się na szkoleniu. Dzięki naszej platformie e-learningowej możesz wrócić do materiałów online, ugruntować swoją wiedzę i zadać dodatkowe pytania wykładowcy. 

Zero sprzedaży

Nie prowadzimy sprzedaży sprzętu czy materiałów - wiedza, którą dostaniesz, jest w 100% obiektywna i uniwersalna.

Jak uzyskać dofinansowanie?

Czy warto starać się o dofinansowanie na nasze szkolenia? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Przeczytaj nasz poradnik lub skontaktuj się z Tomkiem, który odpowie na Twoje pytania.
Dowiedz się więcej

Szkolenia o podobnej tematyce

szkolenie stacjonarne

Kompleksowe leczenie pacjentów | badanie, diagnostyka, kwalifikacja

lek. dent.

Karol Babiński

Szczegóły
szkolenie stacjonarne

Nakłady bezpośrednie - odbudowa bardzo zniszczonych zębów

lek. dent.

Bartłomiej Załęski

lek. dent.

Jakub Mikołajczyk

Szczegóły
szkolenie stacjonarne

Bonding

lek. dent.

Marcin Krupiński

Szczegóły
szkolenie hybrydowe

Szlifowanie zębów pod korony i mosty - moduł 1

dr n. med.

Bohdan Bączkowski

Szczegóły
szkolenie hybrydowe

Szlifowanie zębów pod korony i mosty - moduł 2

dr n. med.

Bohdan Bączkowski

Szczegóły

Skontaktuj się z nami

Specjalista ds. szkoleń

Aneta Stachowicz

Specjalista ds. szkoleń

Tomasz Bręczewski

Dostosowujemy się do Ciebie

Używamy plików cookies, dzięki którym nasza strona jest dla Ciebie bardziej przyjazna i działa niezawodnie. Pozwalają one również dopasować treści i reklamy do Twoich zainteresowań. Jeśli się nie zgodzisz, reklamy nadal będą się wyświetlać, ale nie będą dopasowane do Ciebie.

Zostałeś zapisany do newslettera. Dziękujemy!
Wiadomość została wysłana! Dziękujemy!
Ups, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.
Dane adresowe są niekompletne. Uzupełnij dane żeby przejść dalej.