szkolenie hybrydowe

Funkcja i estetyka - bezpośrednie rekonstrukcje w odcinku bocznym | Akademia Kompozytu | 26. edycja

lek. dent.

Karol Babiński
MixedEventAttendanceMode EventScheduled

Data szkolenia

13.04.2024 r. 10:00-19:00
2024-04-13T00:00:00+02:00

Miejsce szkolenia

Aparthotel Lwowska 1
ul. Lwowska 1
30-548 Kraków

Ilość wolnych miejsc

szkolenie archiwalne

Ilosć godzin szkolenia

8h

Materiały video

4,5h

Ilość punktów edukacyjnych

8 pkt
Funkcja i estetyka - bezpośrednie rekonstrukcje w odcinku bocznym | Akademia Kompozytu | 26. edycja
2500 PLN
Sprawdź aktualne terminy

O szkoleniu

Dla kogo jest to szkolenie?

Jak prawidłowo odtworzyć morfologię zębów bocznych? Jak wykonać szczelne wypełnienie? Jak dopasować je w zgryzie? Jak szybko i sprawnie wymodelować ząb, zachowując przy tym maksymalny efekt estetyczny? W jaki sposób perfekcyjnie go wypolerować? Jak planować i myśleć o rekonstrukcjach bezpośrednich? Co musimy zrobić zanim jeszcze dotkniemy ząb wiertłem?

Wychodząc naprzeciw tym problemom stworzyliśmy warsztat z bezpośredniej pracy kompozytem w odcinku bocznym, na którym znajdziesz odpowiedzi na te pytania. W czasie szkolenia prowadzący - lek. dent. Karol Babiński - przeprowadzi Cię przez swój unikatowy workflow pracy w odcinku bocznym. Zaczniemy od prostej analizy biomechanicznej, bo zrozumienie tej kwestii jest niezbędne do podejmowania sensownych decyzji w czasie leczenia. Następnie, porozmawiamy o odpowiednich materiałach i instrumentarium - czym kierować się, wybierając dla siebie te odpowiednie. Nie będziemy przesadnie kombinować - filozofia pracy, której chcemy Cię nauczyć polega na upraszczaniu wszystkiego tego, co uprościć się da. Dowiesz się w jaki sposób przerobić niedrogie narzędzia na instrumenty, które są wygodniejsze i dają więcej możliwości, niż te obecne na rynku. Przeanalizujemy też, w których miejscach możesz uprościć sobie pracę, a które z kroków należy wykonać z najwyższą dbałością. Kiedy już wszystko będzie jasne, przejdziemy do ćwiczeń praktycznych.

Na szkoleniu wykonasz odbudowę aż 6-8 ubytków klasy II w zębach 4-7 w szczęce i żuchwie. Poznasz różne techniki modelowania i nauczysz się jak wykonywać rekonstrukcje w taki sposób, aby były one zgodne z zasadami okluzji i biomechaniki. Przede wszystkim jednak dowiesz się jak lepiej rozumieć pracę kompozytem. Jak pracować, żeby praca ta była szybka, sprawna i bardziej efektywna. Jak wykonywać wypełnienia, które z jednej strony będą spełniały swoje funkcje mechaniczne, z drugiej będą piękne wizualnie, dając Ci ogromną satysfakcję z wykonanej pracy.

Wiedzę zdobytą na kursie wprowadzisz do swojej pracy już następnego dnia. Program szkolenia został przygotowany w taki sposób, byś mógł skorzystać z nowych umiejętności od razu po powrocie do gabinetu. Wszystkie rozwiązania, których będziemy chcieli Cię nauczyć, oparte są na sprawdzonych algorytmach pracy. Od teraz będziesz wiedzieć jak zachować się w każdej sytuacji klinicznej. Podczas szkolenia możesz liczyć na pełne wsparcie prowadzącego. Na każdym etapie dostaniesz odpowiedzi na Twoje pytania oraz praktyczne wskazówki jak poprawić Twoją technikę pracy. W przypadku tego szkolenia bardzo zależy nam na tym, by jak najwięcej czasu przeznaczyć na ćwiczenia praktyczne. Szkolenie prowadzone jest w formule hybrydowej - nagrania wykładów dostaniesz w formie webinarów przed kursem. Dzięki temu na samym szkoleniu praktycznie cały dzień przeznaczymy na warsztat praktyczny. Do wykładów online możesz wrócić jeszcze przez pół roku po szkoleniu, kiedy tylko poczujesz potrzebę, by powtórzyć czy utrwalić wiedzę zdobytą na kursie.

Czego nauczę się na szkoleniu?

 • jak planować bezpośrednie rekonstrukcje kompozytowe w zębach bocznych - co musisz zrobić zanim weźmiesz wiertło do ręki

 • jak w przewidywalny sposób zrekonstruować ścianę proksymalną w ubytku próchnicowym

 • jak modelować powierzchnię okluzyjną zębów bocznych szczęki i żuchwy zgodnie z zasadami biomechaniki i anatomii

 • jak modelować zęby za pomocą różnych technik - tych prostych oraz zaawansowanych

 • wszystkiego czego musisz wiedzieć o zasadach nowoczesnej stomatologii adhezyjnej

 • jak prawidłowo wykończyć swoją odbudowę

 • jak dostosować wykonane uzupełnienie w zgryzie

 • jak perfekcyjnie wypolerować finalną odbudowę kompozytową

Dlaczego szkolenie hybrydowe?

Szkolenie hybrydowe to połączenie kursu stacjonarnego z e-learningiem, które pozwala nam zaoszczędzić czas podczas spotkania na żywo. Dzięki czemu mamy więcej czasu na ćwiczenia praktyczne. Na takim kursie większość wykładów, które odbyłby się na żywo, otrzymasz w formie nagrań wideo 14 dni przed kursem. Zapoznasz się z ich treścią i na ich podstawie przygotujesz się do stacjonarnej części szkolenia. W większości materiałów szkoleniowych znajdziesz również profesjonalne nagrania wszystkich pokazów praktycznych, które zobaczysz na żywo na szkoleniu stacjonarnym. Dzięki temu na kursie nie musisz ich już nagrywać samodzielnie, możesz skupić się wyłącznie na treściach, które chce przekazać Ci prowadzący.

Samo szkolenie to tak naprawdę dopiero początek nauki i procesu wdrażania nowych umiejętności do swojej pracy. Dlatego dostęp do materiałów hybrydowych masz przez 180 dni. Możesz do nich wracać dowolną ilość razy (na szkoleniu stacjonarnym zobaczyłbyś je tylko raz), nawet po kilku miesiącach, jeżeli chcesz powtórzyć materiał czy zadać pytanie wykładowcy, jeżeli pojawiły Ci się jakieś nowe wątpliwości.

Kurs hybrydowy pozwala na rozłożenie procesu uczenia w czasie, dzięki czemu unikamy przyswajania dużej ilości materiału w ciągu jednego dnia. Na szkolenie przychodzisz lepiej przygotowany/a, z konkretnymi pytaniami, wiesz czego się spodziewać oraz co i jak będziemy robili. I co najważniejsze - 75% czasu trwania szkolenia przeznaczamy na ćwiczenia praktyczne, które są esencją nauki stomatologii. Z takiego kursu możesz po prostu wyciągnąć więcej!

Kurs hybrydowy krok po kroku

Krok 1:
Zakup szkolenia

Zarejestruj się lub zaloguj na swoje konto, zapisz się na szkolenie i opłać je.

Krok 2:
Uzyskanie dostępu do materiałów

Po opłaceniu szkolenia, na koncie użytkownika, w zakładce "Moje szkolenia" znajdziesz przekierowanie do materiałów online, które znajdują się na platformie e-learningowej. Zostaną Ci one udostępnione na 14 dni przed kursem stacjonarnym.

Krok 3:
Zapoznanie się z materiałami online i pierwsze pytania

Przed szkoleniem obejrzyj wskazane wykłady i pokazy online oraz zadaj pierwsze pytania trenerowi. Nie musisz czekać do kursu stacjonarnego!

Krok 4:
Szkolenie stacjonarne

Na szkoleniu stacjonarnym zobaczysz na żywo wszystkie procedury omawiane podczas wykładów online oraz przećwiczysz je samodzielnie pod okiem trenera.

Krok 5:
Utrwal zdobytą wiedzę

Po szkoleniu możesz wrócić do materiałów online w celu ugruntowania wiedzy. Masz do ich dostęp przez 180 dni.

Program szkolenia

Część teoretyczna

1 h + 1,5 h online
Część wykładów obejrzysz w wersji online przed kursem, a część usłyszysz na żywo w trakcie szkolenia stacjonarnego.
Bezpośrednie rekonstrukcje kompozytowe w zębach bocznych
 • zasady biomechaniki - wszystko co musisz wiedzieć
 • jak wykonać odbudowę zrębu zęba
 • morfologia powierzchni okluzyjnych zębów bocznych szczęki i żuchwy - jak modelować zgodnie z zasadami anatomii
 • omówienie krok po kroku trzech technik modelowania - prostych oraz tych bardziej zaawansowanych
 • jak działa adhezja - niezbędne informacje jakie musisz znać
 • logika rekonstrukcji ściany proksymalnej - omówienie sprawdzonego algorytmu postępowania
 • jak prawidłowo wykończyć odbudowę w odcinku bocznym
 • jak prawidłowo dostosować powierzchnię okluzyjną w zgryzie
 • jak perfekcyjnie wypolerować finalną pracę

Część praktyczna

7 h
Wszystkie omawiane procedury zobaczysz najpierw na żywo podczas pokazu prowadzącego. Następnie wykonasz je samodzielnie, otrzymując na każdym etapie cenne wskazówki od wykładowcy.
Ćwiczenia związane z wykonywaniem rekonstrukcji kompozytowych w zębach bocznych
 • odbudowa 6-8 ubytków I kl. w zębach 4-7 w szczęce i żuchwie
 • nauka modelowanie za pomocą trzech technik - uproszczonych i tych bardziej zaawansowanych

Materiały wideo do szkolenia

1,5 h

W materiałach wideo znajdziesz następujące wykłady. Na szkoleniu nie musisz już nic nagrywać, zrobiliśmy to za Ciebie i to w jakości Full HD. Dzięki temu możesz w 100% skupić się na tym co ma do przekazania wykładowca. Dostęp do materiałów masz przez 180 dni od momentu ich udostępnienia. Możesz z nich korzystać na dowolnym urządzeniu o dowolnej porze i dowolną ilość razy.

Wykład
Adhezja
46 min
Wykład
Biomechanika
41 min

Materiały bonusowe

3 h

Dodatkowe wykłady, które pozwolą Ci na poszerzenie wiedzy w obszarze tematyki kursu.

Webinar
Kompozyt – jak się do niego przykleić po minucie, po godzinie i po roku
1,5 h
Q&A
Korki z zacho
1,5 h

Opinie naszych uczestników

Prowadzący dla kursantów, dobra organizacja, wyczerpanie tematu w sposób przystępny, możliwość wdrożenia przedstawionych schematów "od jutra". Było super!!
Marta Kopertowska
Całe szkolenie było przeprowadzona w świetny sposób. Bardzo przystępnie pokazany sposób zapamiętania układu bruzd i przeniesienie tego do pracy klinicznej.
Filipa Oleszczuk
Wiele nietypowych, nowych i wartościowych informacji, których nie wyniosłam dotąd z innych kursów ani książek, ani internetu. Wiele praktyki i forma hybrydowa na wielki plus.
Anna Szykuła
Rewelacyjny kurs, fantastyczny prowadzący, już wypatruję ciągu dalszego w innej tematyce. Robicie świetną robotę!
Justyna Reginek-Stępień
Bardzo merytoryczne szkolenie, prowadzący bardzo ciekawie i obrazowo prowadził szkolenie.
Angelika Szymonajtis-Magiera
Najlepsze szkolenie, w którym brałam udział. W bardzo dokładny i zrozumiały sposób przekazana wiedza oraz przemiła atmosfera.
Daryna Korniienko
MAPA! Powtarzalność i algorytmizacja działań. Chęć w odpowiadaniu na pytania prowadzącego.
Aleksander Orkisz
Wiele nietypowych, nowych i wartościowych informacji, których nie wyniosłam dotąd z innych kursów, książek ani internetu. Wiele praktyki i forma hybrydowa na wielki plus.
Anna Szykuła
Świetny styl prowadzenia zajęć, przez 9h nie było ani chwili nudy. Bardzo merytoryczne oraz praktyczne szkolenie. Na pewno wybiorę się na kolejne.
Michał Szymański
Super! Prosto, łatwo i przyjemnie. Totalnie zmieniło moją percepcję odbudowy przedtrzonowców. Na pewno w poniedziałek wykorzystam w pracy.
Aleksandra Filipowicz

O wykładowcach

lek. dent.

Karol Babiński

Tytuł lekarza dentysty uzyskał na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jest autorem publikacji, wykładów, warsztatów krajowych i zagranicznych dotyczących zagadnień stomatologii adhezyjnej oraz nowoczesnych technik pracy materiałami kompozytowymi. Uczestnik wielu międzynarodowych stomatologicznych grup dyskusyjnych i laureat pierwszego międzynarodowego konkursu Styleitaliano w 2013 roku. W ostatnich latach współpracował z firmą Heraeus Kulzer w roli wykładowcy i konsultanta medycznego z zakresu stomatologii adhezyjnej.

Dlaczego my?

Więcej praktyki, mniej teorii

Na naszych szkoleniach otrzymasz tylko praktyczne informacje, które pozwolą Ci przejść najkrótszą drogą z punktu, w którym jesteś do punktu, w którym chcesz być.

Doświadczenie

Na swoim koncie mamy: ponad 883 zrealizowanych szkoleń, ponad 11 180 przeszkolonych osób i te liczby wciąż rosną.

Platforma e-learningowa

Nasza znajomość nie kończy się na szkoleniu. Dzięki naszej platformie e-learningowej możesz wrócić do materiałów online, ugruntować swoją wiedzę i zadać dodatkowe pytania wykładowcy. 

Zero sprzedaży

Nie prowadzimy sprzedaży sprzętu czy materiałów - wiedza, którą dostaniesz, jest w 100% obiektywna i uniwersalna.

Jak uzyskać dofinansowanie?

Czy warto starać się o dofinansowanie na nasze szkolenia? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Przeczytaj nasz poradnik lub skontaktuj się z Tomkiem, który odpowie na Twoje pytania.
Dowiedz się więcej

Szkolenia o podobnej tematyce

szkolenie hybrydowe

II klasa według Blacka - Just do it | Akademia Kompozytu

lek. dent.

Jakub Mikołajczyk

Szczegóły
szkolenie hybrydowe

Nakłady bezpośrednie - odbudowa bardzo zniszczonych zębów

lek. dent.

Bartłomiej Załęski

lek. dent.

Karol Babiński

Szczegóły
szkolenie stacjonarne

Codzienna stomatologia zachowawcza - odcinek boczny

lek. dent.

Marcin Krupiński

Szczegóły
szkolenie stacjonarne

Nakłady typu onlay - jak zacząć?

lek. dent.

Karol Babiński

lek. dent.

Marcin Krupiński

Szczegóły

Skontaktuj się z nami

Specjalista ds. szkoleń

Aneta Stachowicz

Specjalista ds. szkoleń

Tomasz Bręczewski

Dostosowujemy się do Ciebie

Używamy plików cookies, dzięki którym nasza strona jest dla Ciebie bardziej przyjazna i działa niezawodnie. Pozwalają one również dopasować treści i reklamy do Twoich zainteresowań. Jeśli się nie zgodzisz, reklamy nadal będą się wyświetlać, ale nie będą dopasowane do Ciebie.

Zostałeś zapisany do newslettera. Dziękujemy!
Wiadomość została wysłana! Dziękujemy!
Ups, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.
Dane adresowe są niekompletne. Uzupełnij dane żeby przejść dalej.