szkolenie hybrydowe

II klasa według Blacka - Just do it | Akademia Kompozytu | 22. edycja

lek. dent.

Jakub Mikołajczyk
MixedEventAttendanceMode EventScheduled

Data szkolenia

16.11.2024 r. 10:00-19:00
2024-11-16T00:00:00+01:00

Miejsce szkolenia

Aparthotel Lwowska 1
ul. Lwowska 1/14
30-548 Kraków

Ilość wolnych miejsc

14

Ilosć godzin szkolenia

8h

Materiały video

5h

Ilość punktów edukacyjnych

8 pkt
II klasa według Blacka - Just do it | Akademia Kompozytu | 22. edycja
2500 PLN

O szkoleniu

Dla kogo jest to szkolenie?

Jak osiągnąć szczelność całego wypełnienia II klasy? Jak wytworzyć prawidłowy profil wyłaniania? Jak osiągnąć odpowiednio ciasną przestrzeń styczną? Co zrobić w przypadku ubytków z głęboką próchnicą? Jak przy wszystkich tych problemach i braku miejsca założyć szczelnie koferdam? To tylko część z wielu problemów związanych z odbudową ubytków klasy II, z którymi codziennie zmagają się młodzi dentyści.

Wychodząc naprzeciw tym problemom przygotowaliśmy dla Was szkolenie oparte na sprawdzonych protokołach pracy, których wprowadzenie rozwiąże wszystkie problemy związane z odbudową tego typu ubytków. Aby prawidłowo wykonać odbudowę II klasy trzeba wiedzieć dokładnie co zrobić i posiadać manualną wprawę w wykonywaniu wszystkich poszczególnych etapów. Dlatego nasze szkolenie jest maksymalnie nastawione na ćwiczenia praktyczne. Kurs odbywa się w formule hybrydowej (teoria w formie webinarów przed szkoleniem), więc praktycznie cały dzień przeznaczamy na ćwiczenie technik odbudowy.

Odbudowa klasy II nie jest zadaniem łatwym dla początkującego lekarza. Szczególnie, że na studiach pewnie rzadko miałeś/aś okazję ją wykonywać. Dodatkowo, do tej pory na rynku nie było szkoleń skoncentrowanych jedynie na tym zagadnieniu. Jest wiele kursów ze stomatologii zachowawczej, ale odbudowa ubytków II klasy to tylko jeden z poruszanych tematów, a czas poświęcany na jej ćwiczenie jest niewystarczający. Jeżeli odbudowa ubytków klasy II cały czas sprawia Ci problem, to nasz kurs na pewno pomoże Ci go rozwiązać. 

Na tym szkoleniu nauczysz się jak zaplanować odbudowę ubytku klasy II (zanim jeszcze dotkniesz ząb wiertłem!). Jak skutecznie trzymać się tego planu - co jest kluczowe dla przewidywalności i skuteczności całego leczenia. Dowiesz się jak poprawnie wypreparować ubytek i przygotować go do dalszej odbudowy. Jak wykonać deep margin elevation oraz jak posługiwać się pierścieniami i formówkami sekcyjnymi, które są kluczowe do osiągnięcia idealnego punkt stycznego. Poznasz dające najlepsze rezultaty techniki odbudowy drugiej ściany - injection moulding, snow plow oraz 2 do 1. Dowiesz się również jak zakończyć całe leczenie oraz dopasować uzupełnienie w zgryzie. 

Dostaniesz od nas wszystkie narzędzia jakich potrzebujesz podane w takiej formie, że wprowadzisz je od następnego dnia pracy w gabinecie. Stosując poznane algorytmy poradzisz sobie praktycznie z każdym przypadkiem. Nie będziesz się już stresować, że coś cię zaskoczy. Możesz liczyć na pełne wsparcie prowadzącego - na każdym etapie warsztatu dostaniesz odpowiedzi na nurtujące pytania oraz praktyczne wskazówki jak usprawnić swoją technikę pracy. Do pokazów i wykładów online możesz wrócić jeszcze przez pół roku po szkoleniu, kiedy tylko poczujesz potrzebę, by powtórzyć czy utrwalić wiedzę zdobytą na kursie.

Czego nauczę się na szkoleniu?

 • jak od początku do końca zaplanować odbudowę II klasy - diagnostyka, preparacja, izolacja, dobór narzędzi i materiałów oraz odbudowa

 • jak przy odbudowie klasy II uzyskać idealny profil wyłaniania

 • jak postępować w przypadku ubytków z próchnicą głęboką

 • jak wykonać wyniesienie brzegu preparacji nad dziąsło (deep margin elevation)

 • jak za pomocą pierścieni i formówek sekcyjnych odtworzyć idealny punkt styczny

 • jak osiągnąć pełną szczelność całej rekonstrukcji

 • jak w przypadku trudnych sytuacji klinicznych wykonać izolację pola zabiegowego koferdamem

Dlaczego szkolenie hybrydowe?

Szkolenie hybrydowe to połączenie kursu stacjonarnego z e-learningiem, które pozwala nam zaoszczędzić czas podczas spotkania na żywo. Dzięki czemu mamy więcej czasu na ćwiczenia praktyczne. Na takim kursie większość wykładów, które odbyłby się na żywo, otrzymasz w formie nagrań wideo 14 dni przed kursem. Zapoznasz się z ich treścią i na ich podstawie przygotujesz się do stacjonarnej części szkolenia. W większości materiałów szkoleniowych znajdziesz również profesjonalne nagrania wszystkich pokazów praktycznych, które zobaczysz na żywo na szkoleniu stacjonarnym. Dzięki temu na kursie nie musisz ich już nagrywać samodzielnie, możesz skupić się wyłącznie na treściach, które chce przekazać Ci prowadzący.

Samo szkolenie to tak naprawdę dopiero początek nauki i procesu wdrażania nowych umiejętności do swojej pracy. Dlatego dostęp do materiałów hybrydowych masz przez 180 dni. Możesz do nich wracać dowolną ilość razy (na szkoleniu stacjonarnym zobaczyłbyś je tylko raz), nawet po kilku miesiącach, jeżeli chcesz powtórzyć materiał czy zadać pytanie wykładowcy, jeżeli pojawiły Ci się jakieś nowe wątpliwości.

Kurs hybrydowy pozwala na rozłożenie procesu uczenia w czasie, dzięki czemu unikamy przyswajania dużej ilości materiału w ciągu jednego dnia. Na szkolenie przychodzisz lepiej przygotowany/a, z konkretnymi pytaniami, wiesz czego się spodziewać oraz co i jak będziemy robili. I co najważniejsze - 75% czasu trwania szkolenia przeznaczamy na ćwiczenia praktyczne, które są esencją nauki stomatologii. Z takiego kursu możesz po prostu wyciągnąć więcej!

Kurs hybrydowy krok po kroku

Krok 1:
Zakup szkolenia

Zarejestruj się lub zaloguj na swoje konto, zapisz się na szkolenie i opłać je.

Krok 2:
Uzyskanie dostępu do materiałów

Po opłaceniu szkolenia, na koncie użytkownika, w zakładce "Moje szkolenia" znajdziesz przekierowanie do materiałów online, które znajdują się na platformie e-learningowej. Zostaną Ci one udostępnione na 14 dni przed kursem stacjonarnym.

Krok 3:
Zapoznanie się z materiałami online i pierwsze pytania

Przed szkoleniem obejrzyj wskazane wykłady i pokazy online oraz zadaj pierwsze pytania trenerowi. Nie musisz czekać do kursu stacjonarnego!

Krok 4:
Szkolenie stacjonarne

Na szkoleniu stacjonarnym zobaczysz na żywo wszystkie procedury omawiane podczas wykładów online oraz przećwiczysz je samodzielnie pod okiem trenera.

Krok 5:
Utrwal zdobytą wiedzę

Po szkoleniu możesz wrócić do materiałów online w celu ugruntowania wiedzy. Masz do ich dostęp przez 180 dni.

Program szkolenia

Część teoretyczna

1,5 h + 2,5 h online
Część wykładów obejrzysz w wersji online przed kursem, a część usłyszysz na żywo w trakcie szkolenia stacjonarnego.
Diagnostyka próchnicy w II klasie
 • ocena możliwości leczenia bezpośredniego lub pośredniego, zachowawczego lub chirurgiczno-protetycznego
 • planowanie leczenia zachowawczego bezpośredniego i pośredniego z elementami biomechaniki
 • wybór pomiędzy gingiwektomią a wydłużeniem korony
Deep Margin Elevation - wyniesienie brzegu preparacji nad dziąsło
Wybór odpowiednich narzędzi do pracy
 • przegląd dostępnych na rynku matryc, klinów i pierścieni z podziałem na zastosowanie, uniwersalność i specyficzne przypadki
 • w co warto zainwestować w swojej codziennej pracy
Metody odbudowy ściany w II klasie
 • injection moulding
 • snowplow technique
 • odbudowa 2 do 1
Aktualne protokoły adhezyjne
Protokół finishingu i polerowania
Anatomia listwy bocznej każdego trzonowca i przedtrzonowca

Część praktyczna

6,5 h
Wszystkie omawiane procedury zobaczysz najpierw na żywo podczas pokazu prowadzącego. Następnie wykonasz je samodzielnie, otrzymując na każdym etapie cenne wskazówki od wykładowcy.
Przygotowanie klina indywidualnego oraz klina teflonowego
 • technika doboru i/lub preparacji klina w celu uzyskania odpowiedniego uszczelnienia w różnych sytuacjach
 • dobór matryc i pierścienia do konkretnego przypadku
Przygotowanie powierzchni ubytku
 • zasady opracowania brzegu szkliwnego i otwarcia pudełka proksymalnego
 • protokoły adhezyjne
Odbudowa ściany w II klasie
 • uszczelnienie matrycy - kiedy, jak i czym
 • dobór odpowiednich narzędzi do profilowania kształtu ściany
 • różne metody odbudowy II klasy oraz nadawanie kształtu listwy brzeżnej
Odbudowa pozostałej części zęba
 • ochrona warstwy adhezyjnej
 • metoda warstwowa
 • modelowanie guzków i bruzd w obrębie 2 klasy
Wykończenie odbudowy
 • finishing i preparacja ostateczna
 • ocena odbudowy i ewentualne korekty (nawisy, nadmiary i niedomiary)
 • polerowanie wstępne i ostateczne

Materiały wideo do szkolenia

2,5 h

W materiałach wideo znajdziesz następujące wykłady i pokazy praktyczne. Na szkoleniu nie musisz już nic nagrywać, zrobiliśmy to za Ciebie i to w jakości Full HD. Dzięki temu możesz w 100% skupić się na tym co ma do przekazania wykładowca. Dostęp do materiałów masz przez 180 dni od momentu ich udostępnienia. Możesz z nich korzystać na dowolnym urządzeniu o dowolnej porze i dowolną ilość razy.

Wykład
Adhezja, biomechanika i planowanie
72 min
Pokaz
Koferdam
15 min
Pokaz
Modelowanie ubytku w zębie #16
15 min
Pokaz
Modelowanie ubytku klasy II w zębach #24/#25
8 min
Pokaz
Modelowanie ubytku klasy II
14 min
Pokaz
Modelowanie powierzchni okluzyjnej
10 min
Pokaz
Polerowanie
7 min

Materiały bonusowe

2,5 h

Dodatkowe wykłady, które pozwolą Ci na poszerzenie wiedzy w obszarze tematyki kursu.

Webinar
Pierścienie do odbudowy klasy II
1,5 h
Webinar
Niestandardowe II klasy
40 min

Opinie naszych uczestników

Prowadzący chodził między nami i się przyglądał, dawał wskazówki, a nie tylko jak prosiliśmy o pomoc. Bardzo tego potrzebowałam, na moim poprzedni szkoleniu tego nie było. 10/10
Dagmara Biardzka
Bardzo dobre pod względem merytorycznym, dużo praktyki i praktycznych klinicznych wskazówek.
Monika Wróblewska-Gryciuk
W kursie najbardziej podobało mi się podejście prowadzącego, atmosfera, dużo cennej wiedzy i tipów. Dodatkowo chęć pomocy w każdym możliwym momencie.
Bartosz Sala
Wiedza i doświadczenie Kuby, powtarzalny protokół zabiegowy - gotowość podzielenia się tym wszystkim z nami, pomoc na każdym kroku. Super!
Lidia Oleszczuk-Reiske
Dostępność prowadzącego chęć odpowiedzi na każde pytanie, rozszerzenie szkolenia o dodatkowe treści.
Anna Hajducka
Dzisiejsze szkolenie spełniło moje oczekiwania, dowiedziałam się wszystkiego czego chciałam się dowiedzieć na tym kursie. Najbardziej podobało mi się wykorzystanie teflonu nawiniętego na nić zamiast klina.
Natalia Jadczak
Kompleksowe podejście do tematu przestrzeni międzyzębowych - konkretne rozwiązania problemów.
Maciej Mateńko
Bardzo wartościowe szkolenie, na plus sporo praktyki, a teoria przekazana w sposób bardzo przystępny.
Dominika Kruszyńska
Wiele praktycznych trików jak sobie radzić w trudniejszych sytuacjach. Przystępny sposób przekazywania wiedzy.
Dominika Januchta
Dużo konkretnych, nowych umiejętności. Dostępny i pomocny prowadzący, fajna atmosfera.
Bartosz Stańczyk

O wykładowcach

lek. dent.

Jakub Mikołajczyk

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Współwłaściciel gabinetu Dental Clinic w Gliwicach specjalizującego się w stomatologii estetycznej. Wykładowca z wieloletnim doświadczeniem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Od lat rozwija swoją autorską metodę wiernego odwzorowania anatomii i kształtu zębów. Członek międzynarodowej grupy dyskusyjnej Biomimetic Study Club. Swoją codzienną pracę publikuje na forach i grupach zawodowych.

Dlaczego my?

Więcej praktyki, mniej teorii

Na naszych szkoleniach otrzymasz tylko praktyczne informacje, które pozwolą Ci przejść najkrótszą drogą z punktu, w którym jesteś do punktu, w którym chcesz być.

Doświadczenie

Na swoim koncie mamy: ponad 883 zrealizowanych szkoleń, ponad 11 180 przeszkolonych osób i te liczby wciąż rosną.

Platforma e-learningowa

Nasza znajomość nie kończy się na szkoleniu. Dzięki naszej platformie e-learningowej możesz wrócić do materiałów online, ugruntować swoją wiedzę i zadać dodatkowe pytania wykładowcy. 

Zero sprzedaży

Nie prowadzimy sprzedaży sprzętu czy materiałów - wiedza, którą dostaniesz, jest w 100% obiektywna i uniwersalna.

Jak uzyskać dofinansowanie?

Czy warto starać się o dofinansowanie na nasze szkolenia? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Przeczytaj nasz poradnik lub skontaktuj się z Tomkiem, który odpowie na Twoje pytania.
Dowiedz się więcej

Inne terminy tego szkolenia

szkolenie hybrydowe

II klasa według Blacka - Just do it | Akademia Kompozytu | 17. edycja

lek. dent.

Jakub Mikołajczyk

18.11.2023 r.

Kraków

2500 zł

Lista rezerwowa

Szczegóły
szkolenie hybrydowe

II klasa według Blacka - Just do it | Akademia Kompozytu | 19. edycja

lek. dent.

Jakub Mikołajczyk

13.04.2024 r.

Kraków

2500 zł

18 wolnych miejsc

Szczegóły

Szkolenia o podobnej tematyce

szkolenie hybrydowe

Nakłady bezpośrednie - odbudowa bardzo zniszczonych zębów

lek. dent.

Bartłomiej Załęski

lek. dent.

Jakub Mikołajczyk

Szczegóły
szkolenie hybrydowe

Funkcja i estetyka - bezpośrednie rekonstrukcje w odcinku bocznym | Akademia Kompozytu

lek. dent.

Karol Babiński

Szczegóły
szkolenie stacjonarne

Codzienna stomatologia zachowawcza - odcinek boczny

lek. dent.

Marcin Krupiński

Szczegóły

Skontaktuj się z nami

Specjalista ds. szkoleń

Aneta Stachowicz

Specjalista ds. szkoleń

Tomasz Bręczewski

Dostosowujemy się do Ciebie

Używamy plików cookies, dzięki którym nasza strona jest dla Ciebie bardziej przyjazna i działa niezawodnie. Pozwalają one również dopasować treści i reklamy do Twoich zainteresowań. Jeśli się nie zgodzisz, reklamy nadal będą się wyświetlać, ale nie będą dopasowane do Ciebie.

Zostałeś zapisany do newslettera. Dziękujemy!
Wiadomość została wysłana! Dziękujemy!
Ups, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.
Dane adresowe są niekompletne. Uzupełnij dane żeby przejść dalej.