szkolenie hybrydowe

Opracowanie zębów pod wkłady koronowo-korzeniowe | 20. edycja

dr n. med.

Bohdan Bączkowski
MixedEventAttendanceMode EventScheduled

Data szkolenia

24.11.2024 r. 10:00-19:00
2024-11-24T00:00:00+01:00

Miejsce szkolenia

Queen Boutique
ul. Józefa Dietla 60
31-039 Kraków

Ilość wolnych miejsc

11

Ilosć godzin szkolenia

8h

Materiały video

4,5h

Ilość punktów edukacyjnych

8 pkt
Opracowanie zębów pod wkłady koronowo-korzeniowe | 20. edycja
2450 PLN

O szkoleniu

Dla kogo jest to szkolenie?

Jak poprawnie zakwalifikować pacjenta do leczenia protetycznego uzupełnieniami stałymi w przypadku zębów leczonych endodontycznie? Kiedy możemy myśleć o zastosowaniu wkładów, a kiedy ząb powinniśmy już raczej usuwać, a może w ogóle nie robić wkładu? Jak poprawnie opracować ząb pod różne rodzaje wkładów koronowo-korzeniowych? Jak zrobić to bezpiecznie, minimalizując ryzyko perforacji, jednocześnie gwarantując im długie przetrwanie w jamie ustnej? Kto powinien cementować wkład - endodonta czy protetyk? Który rodzaj wkładu do danego przypadku klinicznego? Jak przygotować powierzchnię wkładu przed zacementowaniem? Jak poprawnie przeprowadzić procedurę cementowania? Jak wykonać wycisk pod wkład lany?

Wkłady koronowo-korzeniowe są od wielu lat z powodzeniem stosowane w protetyce. Głównie jako etap wykonywania docelowej odbudowy stałej po leczeniu kanałowym, który daje nam możliwość zwiększenia retencji dla pracy protetycznej. Mimo, że jest to rozwiązanie szeroko stosowane, stomatolodzy cały czas mają wiele wątpliwości dotyczących postępowania na każdym etapie wykonywania tej odbudowy. Jednocześnie powstało wiele kontrowersji na temat stosowania wkładów. 

Widząc te problemy przygotowaliśmy szkolenie, które odpowiada na opisane wyżej oraz wiele innych dylematów, które pojawiają się w trakcie leczenia. Na tym kursie podchodzimy do zagadnienia kompleksowo, szczegółowo omawiając wszystkie etapy, tak aby dać kursantom pełny obraz sytuacji. Zaczynamy od prawidłowej kwalifikacji pacjenta i planowania zabiegu, następnie przechodzimy przez etap wyboru optymalnego rodzaju wkładu, nieinwazyjnej preparacji twardych tkanek zęba, kończąc na procedurze cementowania. Na naszym szkoleniu omawiamy sposoby pracy z najczęściej stosowanymi rodzajami wkładów. Dzięki temu, po ukończeniu kursu, wybierzesz optymalne rozwiązanie dla danego pacjenta, nie ograniczając się wyłącznie do jednego rodzaju wkładu, który stosujesz od zawsze. 

Ten kurs to przede wszystkim praktyka - każdą z omawianych procedur przećwiczysz praktycznie. Na szkoleniu nauczysz się jak zaplanować odbudowę protetyczną po leczeniu kanałowym. Dowiesz się jak poprawnie zakwalifikować pacjenta, kiedy stosowanie wkładu ma sens i co ono nam tak naprawdę daje. Nauczysz się jak opracowywać zęby pod różne rodzaje wkładów koronowo-korzeniowych - standardowe z włókna szklanego, indywidualne, czy wkłady typu Rein. Dowiesz się jak zrobić to bezpiecznie, w sposób który umożliwia zachowanie maksymalnej ilości tkanek twardych zęba. Na kursie nauczysz się również jak wykonywać wkłady techniką bezpośrednią. Metodą, którą warto znać, ponieważ w niektórych sytuacjach może być jedynym ratunkiem dla zęba i zaważyć na powodzeniu całego leczenia. Bardzo istotnym punktem kursu są również ćwiczenia związane z samym cementowaniem wkładów koronowo-korzeniowych. Ostatnim zagadnieniem - ale na pewno nie mniej ważnym - jest temat pobierania wycisków pod docelową pracę protetyczną. Dowiesz się jak sprawdzić czy Twój wycisk jest wykonany poprawnie, jak komunikować się z technikiem i czego od niego wymagać. 

Na szkoleniu dostaniesz skondensowaną dawkę wiedzy, którą będziesz mógł wdrożyć do swojej pracy natychmiast po kursie. Po szkoleniu będziesz wiedzieć w jaki sposób powinieneś się zachować praktycznie w każdej sytuacji klinicznej. Wszystkie rozwiązania, które omawiamy, oparte są na EBD oraz najnowszych wytycznych polskich i międzynarodowych towarzystw protetycznych. Podczas szkolenia możesz liczyć na pełne wsparcie prowadzącego. Na każdym etapie dostaniesz odpowiedzi na Twoje pytania oraz praktyczne wskazówki jak poprawić swoją technikę pracy. Zawsze zależy nam na tym, żeby jak najwięcej czasu przeznaczyć na ćwiczenia praktyczne. Szkolenie prowadzone jest w formule hybrydowej - nagrania wykładów dostaniesz w formie webinarów przed kursem, dzięki czemu na samym szkoleniu praktycznie cały dzień przeznaczymy na warsztat praktyczny. Do wykładów i nagrań pokazów możesz wrócić jeszcze przez pół roku po szkoleniu, kiedy tylko poczujesz potrzebę, by powtórzyć czy utrwalić wiedzę.

Czego nauczę się na szkoleniu?

  • jak planować odbudowę protetyczną w oparciu o wkłady koronowo-korzeniowe

  • jaki rodzaj wkładu koronowo-korzeniowego zastosować w danej sytuacji klinicznej

  • jak opracowywać zęby pod różne rodzaje wkładów koronowo-korzeniowych przy zachowaniu minimalnej utraty tkanek

  • jak wykonać wkład koronowo-korzeniowy techniką bezpośrednią

  • jak krok po kroku zacementować różne rodzaje wkładów koronowo-korzeniowych

  • jak poprawnie pobrać wycisk pod docelową odbudowę - ocena wycisku oraz współpraca z laboratorium

  • jak modelować wkłady koronowo-korzeniowe i zęby ćwiekowe (jako uzupełnienie tymczasowe) metodą bezpośrednią

Dlaczego szkolenie hybrydowe?

Szkolenie hybrydowe to połączenie kursu stacjonarnego z e-learningiem, które pozwala nam zaoszczędzić czas podczas spotkania na żywo. Dzięki czemu mamy więcej czasie na ćwiczenia praktyczne. Na takim kursie większość wykładów, które odbyłby się na żywo, otrzymasz w formie nagrań wideo 14 dni przed kursem. Zapoznasz się z ich treścią i na ich podstawie przygotujesz się do stacjonarnej części szkolenia. W większości materiałów szkoleniowych znajdziesz również profesjonalne nagrania wszystkich pokazów praktycznych, które zobaczysz na żywo na szkoleniu stacjonarnym. Dzięki temu na kursie nie musisz ich już nagrywać samodzielnie, możesz skupić się wyłącznie na treściach, które chce przekazać Ci prowadzący.

Samo szkolenie to tak naprawdę dopiero początek nauki i procesu wdrażania nowych umiejętności do swojej pracy. Dlatego dostęp do materiałów hybrydowych masz przez 180 dni. Możesz do nich wracać dowolną ilość razy (na szkoleniu stacjonarnym zobaczyłbyś je tylko raz), nawet po kilku miesiącach, jeżeli chcesz powtórzyć materiał czy zadać pytanie wykładowcy, jeżeli pojawiły Ci się jakieś nowe wątpliwości.

Kurs hybrydowy pozwala na rozłożenie procesu uczenia w czasie, dzięki czemu unikamy przyswajania dużej ilości materiału w ciągu jednego dnia. Na szkolenie przychodzisz lepiej przygotowany/a, z konkretnymi pytaniami, wiesz czego się spodziewać oraz co i jak będziemy robili. I co najważniejsze - 75% czasu trwania szkolenia przeznaczamy na ćwiczenia praktyczne, które są esencją nauki stomatologii. Z takiego kursu możesz po prostu wyciągnąć więcej!

Kurs hybrydowy krok po kroku

Krok 1:
Zakup szkolenia

Zarejestruj się lub zaloguj na swoje konto, zapisz się na szkolenie i opłać je.

Krok 2:
Uzyskanie dostępu do materiałów

Po opłaceniu na koncie użytkownika w zakładce "Moje szkolenia" znajdziesz przekierowanie do materiałów online, które znajdują się na platformie e-learningowej. Zostaną Ci one udostępnione na 14 dni przed kursem stacjonarnym.

Krok 3:
Zapoznanie się z materiałami online i pierwsze pytania

Przed szkoleniem obejrzyj wskazane wykłady i pokazy online oraz zadaj pierwsze pytania trenerowi. Nie musisz czekać do kursu stacjonarnego!

Krok 4:
Szkolenie stacjonarne

Na szkoleniu stacjonarnym zobaczysz na żywo wszystkie procedury omawiane podczas wykładów online oraz przećwiczysz je samodzielnie pod okiem trenera.

Krok 5:
Utrwal zdobytą wiedzę

Po szkoleniu możesz wrócić do materiałów online w celu ugruntowania wiedzy. Masz do ich dostęp przez 180 dni.

Program szkolenia

Część teoretyczna

2,5 h + 2,5 h online
Część wykładów obejrzysz w wersji online przed kursem, a część usłyszysz na żywo w trakcie szkolenia stacjonarnego.
Po co i kiedy stosujemy wkłady koronowo-korzeniowe
  • wskazania i przeciwwskazania do stosowania wkładów w zębach przeznaczonych do leczenia protetycznego

  • podział wkładów koronowo-korzeniowych ze względu na biomechanikę zęba oraz rodzaj planowanego uzupełnienia - kiedy stosować które rozwiązania

Wkłady standardowe i wkłady indywidualne
  • kiedy powinniśmy stosować poszczególne ich rodzaje
Postępowanie w przypadku stosowania wkładów FRC
Odbudowa po leczeniu endodontycznym
Ogólne zasady preparacji pod wkłady koronowo-korzeniowe uwzględniające biomechanikę zęba
Czy wyciski są zawsze potrzebne?
Rodzaje cementów
  • co stosować w danej sytuacji?
Wykonywanie wkładów koronowo-korzeniowych metodą bezpośrednią

Część praktyczna

5,5 h
Wszystkie omawiane procedury zobaczysz najpierw na żywo podczas pokazu prowadzącego. Następnie wykonasz je samodzielnie, otrzymując na każdym etapie cenne wskazówki od wykładowcy.
Standardowe wkłady koronowo-korzeniowe
  • preparacja pod wkład standardowy

  • cementowanie wkładu oraz przygotowanie części koronowej do dalszej odbudowy

Indywidualne wkłady koronowo-korzeniowe
  • preparacja pod wkłady indywidualny

  • wykonanie wycisku do dalszej odbudow

Wkłady koronowo-korzeniowych wykonywane metodą bezpośrednią
  • wykonanie wkładu metodą bezpośrednią z kalibrowanym ćwiekiem

  • wykonanie wkładu metodą bezpośrednią z indywidualnym modelowaniem części korzeniowej

Wykonanie zęba ćwiekowego
Wkłady koronowo-korzeniowe z zaczepem precyzyjnym (Rein)
  • preparacja

Materiały wideo do szkolenia

2,5 h

W materiałach wideo znajdziesz następujące wykłady i pokazy praktyczne. Na szkoleniu nie musisz już nic nagrywać, zrobiliśmy to za Ciebie i to w jakości Full HD. Dzięki temu możesz w 100% skupić się na tym co ma do przekazania wykładowca. Dostęp do materiałów masz przez 180 dni od momentu ich udostępnienia. Możesz z nich korzystać na dowolnym urządzeniu o dowolnej porze i dowolną ilość razy.

Wykład
Wkłady koronowo-korzeniowe - zasady postępowania klinicznego w ujęciu protetycznym
79 min
Pokaz
Opracowanie zęba 14 pod wkład kk indywidualny lany
17 min
Pokaz
Wykonanie wycisku pod wkład kk indywidualny lany
4 min
Pokaz
Opracowanie zęba pod wkład standardowy z włókna szklanego
6 min
Pokaz
Cementowanie wkładu standardowego z włókna szklanego oraz opracowanie zęba pod koronę
11 min
Pokaz
Wykonanie wkładu kk metodą bezpośrednią z kalibrowanym ćwiekiem samospalającym
16 min
Pokaz
Wykonanie wkładu kk metodą bezpośrednią z indywidualnym modelowaniem części korzeniowej
7 min
Pokaz
Wykonanie zęba ćwiekowego
8 min
Pokaz
Opracowanie zęba 16 do wkładu korzeniowego z zaczepem precyzyjnym
12 min

Materiały bonusowe

2 h

Dodatkowe wykłady, które pozwolą Ci na poszerzenie wiedzy w obszarze tematyki kursu.

Webinar
Wyciski protetyczne
71 min
Webinar
Opieka następowa u pacjentów użytkujących uzupełnienia ruchome
43 min

Opinie naszych uczestników

Super. 100% praktyki. Świetnie przekazana wiedza.
Aneta Górczyńska
Bardzo przydatne, praktyczne szkolenie. Myślę, że najbardziej umożliwiające rozpoczęcie leczenia protetycznego. Wszystko w punkt.
Marlena Florczak
Doktor Bohdan wspaniały wykładowca z wielką wiedzą. Bardzo przystępnie przekazuje wiadomości praktyczne.
Iwona Dymek
Podobało mi się, że część praktyczna była szczegółowo kontrolowana przez prowadzącego.
Michał Piszczatowski
6! Jestem bardzo zadowolona. Jako osoba będąca "świetnym" lekarzem zrozumiałam wszystko o czym mówił prowadzący, co wcześniej było trudne do wyobrażenia. Duży plus za możliwość preparacji pod koronę w momencie, gdy szkolenie jest z wkładów.
Agata Czerny-Wojciechowska

O wykładowcach

dr n. med.

Bohdan Bączkowski

Od blisko 20 lat związany z Akademią Medyczną w Warszawie, na której najpierw studiował, a obecnie pracuje na stanowisku asystenta, prowadząc zajęcia kliniczne ze studentami. Za swoje osiągnięcia dydaktyczne był wielokrotnie nagradzany przez rektora WUM. W 2001 roku odbył staż w Międzynarodowym Centrum Implantologicznym w Touluse we Francji. W roku 2007 roku otrzymał certyfikat umiejętności z zakresu implantologii stomatologicznej. Jest członkiem Interdyscyplinarnego Centrum Implantologicznego działającego przy Katedrze Protetyki Stomatologicznej WUM. Wziął udział w ponad 30 konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jest autorem i współautorem ponad 30 publikacji - skryptu dla studentów z zakresu implantologii, uzupełnień stałych i materiałoznawstwa stomatologicznego oraz dwóch monografii. Ustawicznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Jest nie tylko doskonałym lekarzem praktykiem, ale także nauczycielem akademickim.

Dlaczego my?

Więcej praktyki, mniej teorii

Na naszych szkoleniach otrzymasz tylko praktyczne informacje, które pozwolą Ci przejść najkrótszą drogą z punktu, w którym jesteś do punktu, w którym chcesz być.

Doświadczenie

Na swoim koncie mamy: ponad 883 zrealizowanych szkoleń, ponad 11 180 przeszkolonych osób i te liczby wciąż rosną.

Platforma e-learningowa

Nasza znajomość nie kończy się na szkoleniu. Dzięki naszej platformie e-learningowej możesz wrócić do materiałów online, ugruntować swoją wiedzę i zadać dodatkowe pytania wykładowcy. 

Zero sprzedaży

Nie prowadzimy sprzedaży sprzętu czy materiałów - wiedza, którą dostaniesz, jest w 100% obiektywna i uniwersalna.

Jak uzyskać dofinansowanie?

Czy warto starać się o dofinansowanie na nasze szkolenia? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Przeczytaj nasz poradnik lub skontaktuj się z Tomkiem, który odpowie na Twoje pytania.
Dowiedz się więcej

Szkolenia o podobnej tematyce

szkolenie hybrydowe

Szlifowanie zębów pod korony i mosty | moduł 1

dr n. med.

Bohdan Bączkowski

Szczegóły
szkolenie hybrydowe

Szlifowanie zębów pod korony i mosty | moduł 2

dr n. med.

Bohdan Bączkowski

Szczegóły
szkolenie hybrydowe

Protezy całkowite, częściowe i szkieletowe

dr n. med.

Bohdan Bączkowski

Szczegóły
szkolenie stacjonarne

Kompleksowe leczenie pacjentów | badanie, diagnostyka, kwalifikacja

lek. dent.

Karol Babiński

Szczegóły

Skontaktuj się z nami

Specjalista ds. szkoleń

Aneta Stachowicz

Specjalista ds. szkoleń

Tomasz Bręczewski

Dostosowujemy się do Ciebie

Używamy plików cookies, dzięki którym nasza strona jest dla Ciebie bardziej przyjazna i działa niezawodnie. Pozwalają one również dopasować treści i reklamy do Twoich zainteresowań. Jeśli się nie zgodzisz, reklamy nadal będą się wyświetlać, ale nie będą dopasowane do Ciebie.

Zostałeś zapisany do newslettera. Dziękujemy!
Wiadomość została wysłana! Dziękujemy!
Ups, wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.
Dane adresowe są niekompletne. Uzupełnij dane żeby przejść dalej.