Data szkolenia
22.11.2024 r. 10:00-19:00
2024-11-22T00:00:00+01:00Miejsce szkolenia
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. M. Konopnickiej 26
30-302 Kraków
30-302 Kraków
Ilość wolnych miejsc
66
Ilosć godzin szkolenia
8h
Materiały video
0h
Ilość punktów edukacyjnych
0 pkt
KONFERENCJA 2024 | Akademia Kompozytu
/szkolenia/konferencja-2024-akademia-kompozytu/
LimitedAvailability
2024-11-22T10:00:00+01:00
880 PLN
Czym jest Akademia Kompozytu?
Akademia Kompozytu to wydarzenie tworzone dla lekarzy, przez lekarzy. Powstała z potrzeby, gdy nam jako praktykom brakowało obiektywnego i przekrojowego spojrzenia na poszczególne zagadnienia dotyczące materiałów złożonych.
Akademię wyróżnia fakt, że firmy nie mają wpływu na program, a wykładowcy nie są zobligowani do promocji żadnych produktów. Czysta wiedza, bez sprzedaży! – to hasło promujące to wydarzenie i zarazem jego duży atut. To dla nas bardzo istotne, żeby Akademia Kompozytu była niezależna i wartościowa poznawczo. To miejsce, gdzie cyklicznie poszerzamy swoją wiedzę o wyniki najnowszych badań, poznajemy zmodyfikowane protokoły, techniki i innowacyjne produkty. Wydarzenie współtworzą wybitni wykładowcy, którzy swoim wieloletnim doświadczeniem i praktyką, gwarantują najwyższy poziom wiedzy.
Program konferencji
Program wykładowy
22.11.2024Bonding po latach, ujęcie kliniczne
10:00 - 10:45lek. dent. Marcin Krupiński
- w jaki sposób wykonać bonding aby jak najdłużej utrzymać jego efekty
- czym wykonać „serwis” takiego uzupełnienia po latach
- jakie są newralgiczne punkty takiej odbudowy
- kiedy jednak zdecydować się na inne uzupełnienie
Odbudowa bezpośrednia czy pośrednia, aktualne wytyczne w oparciu o różne kryteria
11:00 - 11:45lek. dent. Jakub Mikołajczyk
- jak kwalifikować ząb do pracy pośredniej lub bezpośredniej według najnowszej wytycznych
- o przeżywalności prac bezpośrednich i pośrednich u pacjenta
- czy ilość tkanek ma znaczenie
- czy głębokość ubytku determinuje jego odbudowę
- dostaniesz proste drzewko decyzyjne
Estetyka i Funkcja – Full Composite czy Full Ceramic?
12:00 - 12:45dr n. med. Maciej Żarow
Lunch
13:00 - 14:00Leczenie nakładkowe w połączeniu z techniką flow injection w stomatologii estetycznej
14:00 - 14:45lek. dent. Monika Dzieciątkowska
- o całościowym planowaniu leczenia narzędziami cyfrowymi z uwzględnieniem zasad estetyki uśmiechu
- jak przekonać pacjenta do leczenia ortodontyczno-protetycznego
- zostanie przedstawiony proces planowania oraz przykłady leczenia nakładkami Invisalign
- ostanie pokazany etap końcowy czyli technika flow injection pozwalająca na uzyskanie optymalnej harmonii uśmiechu po zakończonym leczeniu nakładkowym.
10 adhezyjnych nowości z ostatnich 10 lat
15:00 - 15:45lek. dent. Aleksandra Łyżwińska
- o 10 nowościach w świecie kompozytów i pokażę jak wprowadzić je do codziennej praktyki klinicznej.
- obalimy mit o „słabych” kompozytach typu flow.
- sprawdzimy estetyczne możliwości i efekt kameleona kompozytów uniwersalnych.
- zweryfikujmy zakres zastosowania uniwersalnych systemów wiążących.
- pokażę państwu nowoczesne recepty na codzienne bolączki lekarzy praktyków, m.in. zabrudzenie ubytku krwią lub wewnątrzustną naprawę kompozytu.
Przerwa kawowa
15:45 - 16:15Biomechanika uzupełnień kompozytowych w odcinku bocznym
16:15 - 17:00lek. dent. Karol Babiński
- jakie czynniki odpowiadają za wytrzymałość zębów bocznych
- jak uszkodzenia poszczególnych elementów zębów osłabiają ich wytrzymałość
- w jakiej kolejności oceniać poszczególne czynniki z perspektywy wyboru rodzaju przyszłej rekonstrukcji
- w jaki sposób podejmować decyzję o bezpośredniej lub pośredniej rekonstrukcji
- kiedy pokrywać pojedyncze, a kiedy wszystkie guzki w zębie
- w których sytuacjach nie można pozwolić sobie na błędy przy podejmowaniu decyzji
- dowiesz się również jak przekonać pacjenta do nakładu
Wszechstronny materiał „do wszystkiego”
17:00 - 17:45dr n. med. Aleksander Maj
- dlaczego warto używać materiałów typu flow o różnej gęstości
- czy kompozyt laboratoryjny wciąż ma zastosowanie
- o najnowszym protokole postępowania przy cementowaniu prac adhezyjnych
Estetyka odcinka przedniego: malowanie przeziernbości w trybie fejk (online)
18:15 - 19:00lek. dent. Dawid Pisuk
- kiedy wybieramy malowane charakteryzacje, a kiedy można utworzyć naturalną przezierność w pracy kompozytowej
- protokół malowanej charakteryzacji imitującej przezierności
- jakie materiały użyć
Program szkoleniowy
23.11.2024Na całodniowe szkolenia obowiązuje oddzielna rejestracja.
II klasa według Blacka – Just do it
10:00 - 19:00Prowadzący: lek. dent. Jakub Mikołajczyk. Więcej informacji o kursie i rejestracja - tutaj.
Funkcja i estetyka – bezpośrednie rekonstrukcje w odcinku bocznym
10:00 - 19:00Prowadzący: lek. dent. Karol Babiński. Więcej informacji o kursie i rejestracja - tutaj.
O wykładowcach
lek. dent.
Marcin Krupiński
Specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu endodontycznym oraz estetycznej odbudowie zębów z wykorzystaniem licówek i nakładów. Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2011-2014 Asystent w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Autor publikacji oraz prezentacji i warsztatów dla lekarzy stomatologów z zakresu endodoncji oraz stomatologii odtwórczej. Laureat Nagrody Młodych Pracowników Nauki 2011 za przeprowadzone autorskie badanie kliniczne. Certyfikowany wykładowca międzynarodowej grupy Style Italiano.
lek. dent.
Jakub Mikołajczyk
Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Współwłaściciel gabinetu Dental Clinic w Gliwicach specjalizującego się w stomatologii estetycznej. Wykładowca z wieloletnim doświadczeniem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Od lat rozwija swoją autorską metodę wiernego odwzorowania anatomii i kształtu zębów. Członek międzynarodowej grupy dyskusyjnej Biomimetic Study Club. Swoją codzienną pracę publikuje na forach i grupach zawodowych.
dr n. med.
Maciej Żarow
Ukończył Wydział Stomatologii, Uniwersytetu Medycznego im. Semmelweisa w Budapesz- cie, Węgry (1995). W roku 2003 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską pt.: „Ocena pośred- nich wypełnień kompozytowych w przypadku znacznego zniszczenia zębów bocznych”. W 2005 roku ukończył specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją.. W latach 1998-2005 pracował w Zakładzie Propedeutyki Stomatologii Zachowawczej CMUJ w Kra- kowie (2003-2004 jako p/o kierownika Zakładu). Od roku 1999 prowadzi Praktykę Prywatną Dentist w Krakowie oraz Centrum Kursów Podyplomowych Dentist, w którym prowadzi kur- sy z zakresu endodoncji i stomatologii estetycznej. W roku 2003 otrzymał stypendium Inter- national Association of Dental Research dla młodych naukowców, w ramach którego odbył Honorary Visiting Appointment na Uniwersytetach w Leeds i Manchester, gdzie prowadził prace w zakresie mostów adhezyjnych oraz odbudowy zębów po leczeniu endodontycznym. Jest autorem ponad 80 prac ogłoszonych drukiem. Od wielu lat jest wykładowcą na kongre- sach naukowych w Polsce i zagranicą, w tym dla programów podyplomowych master z En- dodoncji i Stomatologii Estetycznej Universitat Internacional de Catalunya w Barcelonie. Profesor wizytujący na Uniwersytecie Chieti (Włochy). W latach 2012- 2016 redaktor na- czelny czasopisma Medycyna Praktyczna Stomatologia. Członek rady naukowej następują- cych czasopism: Stomatology Edu Journal, Endodontology, Official publication of Indian Endodontic Society (IES), Medical Tribune Stomatologia, Endodoncja w praktyce, Asysta dentystyczna, Magazyn Stomatologiczny (2005-2011). Od roku 2020 redaktor naczelny czasopisma Kwintesencja dla lekarzy stomatologów. Autor książki ” Endoprotetyka – przewodnik dla praktyki” (wydanej w językach: pol, ang, ros, chor, chin, fran) oraz książki „Licówki” wydanej w języku polskim (Wyd. Quintessence Int), języku angielskim (Wyd. Quintessence Int , 2022) oraz hiszpańskim (2024). Honorowy członek włoskiej grupy badawczej w zakresie stomatologii odtwórczej „Style Italiano”. Członek aktywny Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE). Certyfiko- wany członek European Society of Cosmetic Dentistry (od 2019 roku), członek zarządu ESCD oraz koordynator ds/ działalności międzynarodowej. Absolwent curriculum edukacyj- nego dr Johna Koisa w Seattle (2012-2019). W roku 2020 uzyskał tytuł mentora Kois Center.
lek. dent.
Monika Dzieciątkowska
Ukończyła Instytut Stomatologii Akademii Medycznej w Łodzi (obecnie Uniwersytet Medyczny) w 1994 r. Kiedy nie dostała pracy na uczelni, postanowiła swoją pasję do nauczania realizować w innym miejscu. Edukacja podyplomowa stała się jej sposobem na życie. Wiele lat współpracowała jako konsultant medyczny z amerykańską firmą Kerr. Odwiedziła dziesiątki polskich miast, wygłosiła dziesiątki wykładów, przeprowadziła taką samą ilość kursów i szkoleń praktycznych dla dentystów z zakresu stomatologii zachowawczej, estetycznej, odtwórczej, adhezji czy endodoncji. Po latach założyła swoją szkołę — Akademię Stomatologii, gdzie wspólnie z innymi wykładowcami nadal edukuje polskich młodych dentystów. Jest członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Jako jedna z pierwszych w Polsce wykorzystywała w swojej pracy mikroskop zabiegowy. Potem stała się popularyzatorem tej umiejętności podczas licznych wystąpień czy szkoleń. Jest także członkiem PASE — Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. W 1999 r. założyła gabinet stomatologiczny, który po latach rozwoju przekształciła w Klinikę Akademii Stomatologii. W Klinice zajmuje się przede wszystkim planowaniem i koordynacją leczenia pacjentów. Koordynuje także współpracę zatrudnionych w Klinice specjalistów. Jej domeną jest leczenie protetyczne i implantoprotetyczne. Swój talent manualny i cierpliwość wykorzystuje w wykonywaniu odbudów estetycznych materiałem kompozytowym. Zajmuje się leczeniem ortodontycznym małych i dorosłych pacjentów Kliniki. Pasjonują ją najnowsze technologie, które z dużym zaangażowaniem wprowadza do swojej praktyki.
lek. dent.
Aleksandra Łyżwińska
Aleksandra Łyżwińska ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny, z którym później była związana jako wykładowczyni i asystentka w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Jest pasjonatką stomatologii adhezyjnej, technik minimalnie inwazyjnych i przyżyciowego leczenia miazgi. W swoich szkoleniach udowadnia, że próchnica nie musi być nudna, a bond w buteleczce jest równie emocjonujący jak ten w kinie. Od 2020 roku prowadzi kursy z zakresu stomatologii zachowawczej dla lekarzy dentystów, współpracując z największymi ośrodkami szkoleniowymi oraz jako liderka opinii Kuraray Noritake. Młodym dentystom i dentystkom jest najlepiej znana z edukacyjnego konta na instagramie @aleksandra.lyzwinska.
lek. dent.
Karol Babiński
Tytuł lekarza dentysty uzyskał na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jest autorem publikacji, wykładów, warsztatów krajowych i zagranicznych dotyczących zagadnień stomatologii adhezyjnej oraz nowoczesnych technik pracy materiałami kompozytowymi. Uczestnik wielu międzynarodowych stomatologicznych grup dyskusyjnych i laureat pierwszego międzynarodowego konkursu Styleitaliano w 2013 roku. W ostatnich latach współpracował z firmą Heraeus Kulzer w roli wykładowcy i konsultanta medycznego z zakresu stomatologii adhezyjnej.
dr n. med.
Aleksander Maj
Aleksander Maj ukończył Śląską Akademię Medyczną w 2000 roku. Wieloletnie zaangażowanie w endodoncję i klasyczną protetykę, odbyte pełne programy szkoleniowe z dziedzin periodontologii i implantologii pozwoliły wykrystalizować obecne dziedziny fascynacji: protetykę małoinwazyjną (adhezyjną), implantoprotetykę oraz ortodoncję. Obecnie pracuje w Centrum Medycznym Reden MAYO-DENT w Dąbrowie Górniczej. Swoje prace publikuje w czasopismach stomatologicznych. Interesuje się fotografią, kolarstwem górskim i kitesurfingiem. Dobra znajomość języka angielskiego i francuskiego ułatwia porozumiewanie się na międzynarodowych kongresach i zagranicznych szkoleniach. Od 2008 roku prowadzi wykłady, szkolenia i warsztaty z zakresu protetyki. Współzałożyciel forum www.dentopraktyk.pl oraz współtwórca Akademii Kompozytu i Akademii Implantu. W latach 2016/2017 wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Katedrze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją gdzie prowadził zajęcia kliniczne, przedkliniczne oraz wykłady dla studentów 4 i 5 roku studiów. W 2019 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Interesuje się kitesurfingiem, fotografią i kolarstwem górskim.
lek. dent.
Dawid Pisuk
Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Pasjonat stomatologii estetycznej opartej na bezpośrednich rekonstrukcjach kompozytowych. Ze szczególną pasją zajmuje się szeroko rozumianą stomatologią odtwórczą. Aktualnie prowadzi szkolenia i wykłady w ramach wielu konferencji w Polsce i za granicą, z zakresu bezpośrednich, estetycznych rekonstrukcji kompozytowych. Od 2017 roku jest członkiem międzynarodowego prestiżowego konkursu Jules Allemand Trophy w Cheti (Włochy). Stale się dokształca; regularnie bierze udział w kursach i konferencjach z zakresu stomatologii estetycznej, zachowawczej, protetyki. Na polu edukacyjnym, współpracuje obecnie z Art Of Composite, grupą Micerium.
Dlaczego my?
Więcej praktyki, mniej teorii
Na naszych szkoleniach otrzymasz tylko praktyczne informacje, które pozwolą Ci przejść najkrótszą drogą z punktu, w którym jesteś do punktu, w którym chcesz być.
Doświadczenie
Na swoim koncie mamy: ponad 883 zrealizowanych szkoleń, ponad 11 180 przeszkolonych osób i te liczby wciąż rosną.
Platforma e-learningowa
Nasza znajomość nie kończy się na szkoleniu. Dzięki naszej platformie e-learningowej możesz wrócić do materiałów online, ugruntować swoją wiedzę i zadać dodatkowe pytania wykładowcy.
Zero sprzedaży
Nie prowadzimy sprzedaży sprzętu czy materiałów - wiedza, którą dostaniesz, jest w 100% obiektywna i uniwersalna.
Jak uzyskać dofinansowanie?
Czy warto starać się o dofinansowanie na nasze szkolenia? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Przeczytaj nasz poradnik lub skontaktuj się z Tomkiem, który odpowie na Twoje pytania.
Dowiedz się więcejSkontaktuj się z nami
Specjalista ds. szkoleń
Aneta Stachowicz
Specjalista ds. szkoleń